Kişisel Site

Casper Marka Laptoplar Neden Tutulmuyor?

24 Ocak 2016 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 6.789 Görüntülenme

Piyasada böyle bir algı oluşmuş, “casper ise uzak dur” şeklinde… Peki neden? Neyini gördünüz Casper markasının? Herkesin illaki olumlu veya olumsuz tecrübeleri olmuştur casper markası ile ilgili. Öncelikle ben kendi tecrübelerimi aktarayım, siz değerli ziyaretçilerimizden de bu konuya katkıda bulunmak isteyenler yorum bölümü vasıtası ile bizlere ve diğer ziyaretçilere ulaşabilirler.

Çok çok eskilere gidipte aylık 38 dolar taksitle aldığımız Arçelik marka masaüstü bilgisayarı saymazsak, bu bilgisayar sonrasında kullandığım 3 adet casper marka bilgisayar oldu, halen kullandığım ve bu yazıyı hazırladığım bilgisayar markası da casper, hatta ünlü bir teknoloji markasında beğendiğim, yakın bir zaman içinde almayı düşündüğüm bilgisayarın markası da casper. Etrafımda bir çok akraba ve arkadaşımda casper kullanıyor, hemde millette ne cihazlar var. i7 işlemcili laptoplar, yüksek kategoride sıralayabileceğimiz ekran kartlı modeller… İnanın hepsi de çok memnunlar, kaliteyi ucuza aldıkları için mutlular.

Beni şimdiye kadar üzmeyen, ürünlerini sorunsuz yıllardır kullandığım bir markadan vazgeçmeyi de pek düşünmüyorum. Bir çok forum sitesinde casper ile ilgili olumsuz yorumlara rastlamak mümkün. Mesela nedir bu yorumlar?

-Caspersa alma kardeş pişman olursun.
-Casper alırsan 6 ay sonra teknik servisin yolunu tutarsın.
-Casperların fan sesi fazla
-Casper alırsan, işlemcinden raminden alman gereken tadı alamazsın.
-Casperların malzeme kalitesi çok kötü.
-V.s vs.

Şimdi dönüp bu eleştirilere baktığımızda, bu eleştirilerin hemen hemen bütün markalara yapılabilir türden olduğunu görüyoruz. Benim kişisel kanaatim ise eleştirilerin birçoğu önyargıdan öteye geçemeyen türden. Bir ürünü fiyat ve bu fiyata göre performans açısından yorumlayacak olursak eğer, Casper modelleri için tam bir f/p cihazı diyebilirim. Gidipte çok uçuk rakamlar ödeyip, zamanla çöp olacak, güncelliğini yitirecek bir bilgisayar alıyorsak eğer Casper model pc lere mutlaka göz atmanızı öneriyorum.

Yukarı da anlattığım tecrübelere dayanarak söylüyorum, ben Casper’ların bir problemine rastlamadım. Rastladıklarım ise her marka bilgisayarın başına gelebilecek türden şeyler. Mesela 2 yıldan fazla kullandığım bir casper laptopumun bataryası ölmüştü, yaklaşık 70 TL karşılığında yeni bir batarya aldım ve bilgisayarımı kullanmaya devam ettim. Sizlerin de onaylayacağı gibi 2 yıldan fazla kullanılan bir bilgisayarın bataryasının şarj tutmamaya başlaması normal olarak karşılanmalıdır.

Türk malı diye bir firmaya önyargı ile yaklaşmak doğru bir mantık değildir. Ülkemizde üretim yapan, satış yapan, servisleri bulunan, binlerce kişiye istihdam sağlayan firma ve markalara mutlaka şans vermeliyiz. Çamur atılan markanın tek bir ürününü bile kullanmayan laf cambazlarına itibar edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Direk olarak fiyatına bakarak bir markayı kötülemekte etik bir davranış değildir. Casper marka ürünlerin üretimi Türkiye’ de yapıldığı için elbette fiyatları da rakiplerine göre daha uygun olmaktadır. Ürünlerin içindeki işlemciyi, rami, hardisk ve ekran kartı gibi bir çok donanımı zaten ülkemizde üretemiyoruz şu anda bu konuda yanlış anlaşılmak istemem. Tabii ki intel gibi amd gibi işlemcileri Casper’da yurt dışından alıyor ama bu işlemcilerin ve diğer parçaların kullanıldığı ürünlerini Türkiye’ de montajlıyor.

2010 yılında 3000 bilgisayar üreticisi içerisinde “Dünyanın En İyi Bilgisayar Üreticisi” seçilmek ve yılda en az 1.000.000 cihaz üretimi yapan bir firmaya bol keseden sallamak yerine bir şans vermenin, ürününü alıp kullanmanın daha uygun olacağını düşünüyorum.

Benzer Yazılar

Twitter önceden sadece 140 karakter twit atmaya izin veriyordu, artık kullanıcılar 280 karaktere kadar twit atabiliyorlar. Yalnız bunu yapabilmek için (en azından şimdilik) küçük bir işlem yapılması gerekiyor. Aşağıda bahsedeceğim ufak işlemi yaptıktan sonra sizde 280 karakter içeren twitler atabileceksiniz. Aşa...
Her zaman ki gibi sahibinden.com sitesi üzerinde satılık araba ilanlarını incelerken 359464489 numaralı ilana denk geldim. Denk geldiğim bu ilan "efsane ilanlar" kategorisinde değerlendirilmiş. İlana girer girmez en üstte yer alan ve diğer ilanlarda bulunmayan "Bu ilan o kadar çok sevildi ki, Efsane İlan oldu" ibaresi ile...
heijan ve muti
Şarkıyı dinlemek isterseniz buyrun video hemen aşağıda. Şarkının sözlerini de paylaşıyorum belki işine yarayan olur. DAVAY DAVAY ŞARKI SÖZLERİ Yine baştan yine sar baştan Her sene Yeşilköy alevli şorttan Menekşe sahil her taraf saplan Kimisi de tatilde dolanıyor yatla Gece club'te pup'ta en güzel katta ...

Yorumlar