Kişisel Site

Fiat Bravo Nasıl Bir Araba?

25 Temmuz 2013 | Yazar: Umut | 1 Yorum Yapılmış | 9.185 Görüntülenme

Fiat Bravo tam bir fiyat / performans aracı. Özellikle Sport Style çok dolu bir paket.  Aracın şu an satıldığı fiyatlara  atıp tutmadan önce o araçtaki donanımlara bir baksanız keşke, bir kaçını yazayım :

– Açılır cam tavan (Golf gibi tavanın yarısı, bazı araçlar gibi de açılmaz değil)
– Bluetooth ve sesli komut sistemi
– Otomatik katlanır aynalar (77.000 TL’lik Fırt Ferit’in Golf’ünde yoktu)
– 17″ jantlar
– Arka spoiler ve kapı altı marşpiye takımı
– Spor koltuklar
– Spor (metal) gaz-fren pedalları

CC, dijital klima, sensörler, ESP, Hill-holder vs. gibi şeyleri saymıyorum…

Tasarım olarak da C-segmenti HB’ler içinde hala en şık tasarıma sahip araçlardan birisi bence.  Motoru 120hp ve 300Nm tork ile segmentinde hala en önlerde.

Aracın kalitesi kimse bir şey diyemez, Autobild 100.000km dayanıklılık testinde en sorunsuz arabalardan birisi olarak çıkmıştır.

İç mekan işçiliği ve malzeme kalitesinin diğer Fiat’lar alakası yok. Oldukça kaliteli. Araç içinde gıcırtı, tıkırtı, vs. gibi sesler bakımından şimdiye kadar gördüğüm en başarılı araç diyebilirim. Sanki araç tek parçadan imal edilmişçesine hiç bir ses gelmiyor.

Rakipleriyle kıyaslandığında fiyatı normal ama bu araca 63.000 TL vermek mantıklı değil, çünkü :

– Geleceği belli değil, büyük ihtimal yeni kasa gelmeyecek
– Fiat’ın C-segmentinde istikrarsız oluşu. Modellerin devamını getirmemesi.
– Yakın zamana kadar uygun fiyatlarla satıldığı dönemler oldu. O yüzden 2. el piyasası o uygun fiyatlı satıldığı dönemdeki fiyatlara göre oluştu. Bu fiyata alırsan çok ciddi değer kaybeder. O aracın çok temiz 2011 model 2. elleri 44-45 gibi fiyatlara alınabiliyor.

Bravo’lar ikinci elde tam anlamıyla F/P araçlarıdır. Örnek vermem gerekirse ikinci el Golf 1.6TDI 90hp Trendline fiyatına Cam tavanlı, dizel otomatik, çok zengin donanımlı 120hp 1.6MJet motorlu Bravo alınabiliyor.

Benzer Yazılar

Fransız otomobil devinin gittikçe daha popüler hale gelen SUV segmentine karşı sedan tarafında mücadele vereceği amiral gemisi modeli 2018 Peugeot 508, yeni tasarımı ve teknolojileriyle Cenevre öncesi internet üzerinde tanıtıldı. Ön farlardaki LED tasarımını Instinct konseptinden ödünç alan 508’in ön ve ark...
Her zaman ki gibi sahibinden.com sitesi üzerinde satılık araba ilanlarını incelerken 359464489 numaralı ilana denk geldim. Denk geldiğim bu ilan "efsane ilanlar" kategorisinde değerlendirilmiş. İlana girer girmez en üstte yer alan ve diğer ilanlarda bulunmayan "Bu ilan o kadar çok sevildi ki, Efsane İlan oldu" ibaresi ile...
Üst sınıf olarak nitelendirilen bu üç Alman markası arasında hemen herkes bir fikir sahibidir eminim. Bu üç marka arasında seçim yapmak, favori bir marka belirlemek aynı üç büyük futbol takımımız Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'dan birini tutmak gibidir. Kimine göre Mercedes araba markalarının abisi, kralıdı...

Yorumlar

  1. […] Egea hakkında en merak edilen konu olan fiyattan başlayalım. Fiat  internet sitesinde yer alan fiyat listesine göre sıfır bir Egea sahibi olmak istiyorsanız […]