Kiisel Site

Sağlık Bakanlığı Sosyal Medya’yı Etkin Şekilde Kullanıyor.

3 Şubat 2013 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 2.901 Görüntülenme

Sağlık Bakanlığı sosyal medyayı en etkili kullanan resmi kurumlar arasında yer alıyor. Facebook, twitter gibi hesapları var. Sosyal medyanın haricinde internetin olanaklarından da sonuna kadar faydalandıklarını düşünüyorum mesela MHRS diye bir şey var, Merkezi hastane randevu sistemi. Tıkır tıkır istediğiniz zaman girip randevu alabiliyorsunuz. Randevu alırken bir sorunla mı karşılaştınız bir mail atsanız hemen yanıtlıyorlar. Benim destek talebi mailime 10 dakika gibi kısa bir sürede dönüş yaptılar. Kendilerine buradan takdir ve teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Sağlık Bakanlığımızın şu an Facebook Sayfası 155.000 kişi tarafından beğenilmiş! Rakam şu an için az ama sürekli artıyor, artacaktır da. Sağlık Bakanlığı şu an hizmetlerle ilgili bir gelişme duyurusu yapmak istese, bir kaç klavye ve mause hareketi ile tam 155.000 kişiye ulaşabiliyor. Beğeniler, paylaşım ve yorumlarla ulaşılan kişi sayısı daha da yüksek olacaktır.

Bahsi geçen facebook sayfasının geçtiğimiz aylarda redhack isimli hack grubu tarafından ele geçirildiğini de eklemek isterim.

Nitekim az önce de böyle oldu, Bakanlık twitter üzerinden soru yanıtlayacakmış. Bunu nerden öğrendim biliyor musunuz? Sağlık Bakanlığı facebook sayfasından. Demem o ki, kurumlarımızın sosyal medyayı şu an için özellikle facebook ve twitterı etkin kullanması şart.. Ne gerek var haber ajanslarına haber yaptırmak için bir ton para vermeye, ya da ceplere binlerce sms yollamaya. Artık dünyanın bir standartı bu, bir firmadan alışveriş yapmadan önce bile aratıp bakmıyor muyuz kaç kişi beğenmiş, kaç takipçisi var diye? Trend neyse, teknolojinin ucu nereye ulaşmışsa orada bulunmak gerektiğini düşünüyorum.

Bakanlığın soru-cevap etkinliğine de yer vererek yazımı tamamlıyorum.

kanser soru cevap4 Şubat 2013 Pazartesi günü, saat 13:00-14:00 arasında kanser ile ilgili merak ettiğiniz bütün sorulara cevap bulacaksınız. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Savaş Daire Başkanı Doç. Dr. Murat Gültekin ve Gazi Üniversitesi Onkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Özet kanser hakkında öğrenmek istediklerinizi ve merak ettiklerinizi cevaplayacak.

Sorularınızı https://twitter.com/saglikbakanligi twitter hesabımıza, #kanser etiketini koyarak sormayı unutmayın.

Sizlerin de kanser ile ilgili sorularınız, merak ettikleriniz varsa, 4 Şubat günü 13:00 – 14:00 saatleri arasında twitter üzerinden #kanser etiketi ile ülkemizin sağlık konusunda en etkili ve en yetkili makamına sorabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Twitter önceden sadece 140 karakter twit atmaya izin veriyordu, artık kullanıcılar 280 karaktere kadar twit atabiliyorlar. Yalnız bunu yapabilmek için (en azından şimdilik) küçük bir işlem yapılması gerekiyor. Aşağıda bahsedeceğim ufak işlemi yaptıktan sonra sizde 280 karakter içeren twitler atabileceksiniz. Aşa...
Amyotrofik lateral skleroz (ALS), aynı zamanda motor nöron hastalığı olarak da anılan, merkezî sinir sisteminde, omurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin (nöronlar) kaybından ileri gelen bir hastalıktır. Hastalık, merkezî sinir sisteminde, omurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede mot...
Karbon içeren yakıtların havalandırması az olan yerlerde yakılması sonucu, yangınlarda diğer toksik gazlarla birlikte, maden ocaklarında, egsoz dumanına bağlı olarak garaj veya benzeri yerlerde, propan yakıtı ile çalışan portatif kamp ısıtıcılarının kullanılması durumlarında karbonmonoksit zehirlenmesi sıklıkl...

Yorumlar