Kişisel Site

Whatsapp Artık Bedava

21 Ocak 2016 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 3.927 Görüntülenme

Akıllı telefonu olup ta whatsapp aplikasyonunu kullanmayan yoktur demeyeceğim, elinde son model telefon olan biri whatsapp kullanacak diye bir kural yok. Nice insanlar var ki internet paketi olmayan tarifeler kullanan, evinde ya da işyerinde wifi bağlantısı bulunmayan.. Tüm olumsuzluklara rağmen whatsapp kullanımının aşırı yaygın olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Dünya üzerinde tamı tamına 700.000.000 whatsapp kullanıcısı var. Bu sayının her geçen gün daha da arttığını düşünürsek, whatsapp uygulamasının popüleritesi hakkında bir fikir sahibi olmuş oluruz.

Whatsapp, viber, wechat gibi uygulamaların yavaş yavaş popüler olmaya başladığı dönemde elimde bir iphone 3g vardı. Telefonuma viber uygulamasını ücretsiz olarak yükledim. Whatsapp o zamanda daha yaygındı arkadaşlarım arasında fakat ben appstore dan ücretli bir uygulama edinmemek için whatsapp ı yüklememiştim. O zamanlar bile benden yaklaşık 2 TL gibi bir rakam isteniyordu.

Daha da ilerleyen süreçte millet bir telefonda 2 mesajlaşma uygulaması olmaz diyerekten viberi silip whatsapp kullanımına yöneldiği için ve çevremden soyutlanmamak adına paraya kıydım ve whatsapp satın aldım. 1 yıl sonrasında whatsap a girmek istediğimde benden hizmet süremin dolduğunu ve tekrardan ödeme yapmam gerektiğini gösteren bir ekranla karşılaştım ve yine paraya kıydım, hizmet süremi uzatmıştım. Eminim yukarı da bahsettiğimiz dünya üzerinde ki 700 milyon whatsapp kullanıcısının büyük bir bölümü de nice ödemeler yapmıştır.

Bugün sitelere düşen haberlere göre de whatsapp artık bedava! Benim de haberim olur olmaz açtım telefonda whatsapp uygulamasını ve uygulamanın gerçekten de ücretsiz olduğunu gördüm.

Whatsapp artan rakiplerini göz önüne aldığında ve rakiplerin ücretsiz olduğunu da dikkate aldığında bu hamleyi yapmak zorundaydı ve doğru olanı yaptı. Çünkü Google Play veya AppStore hesabına kredi kartı ekleyemeyen, kredi kartı olmayan, yaş nedeni ile kredi kartı alamayan, sicil bozukluğu nedeni ile kredi kartı alamayan, anne babasını ikna edip kredi kartı ile uygulamaya para veremeyen insanları ve benzerlerini göz önüne aldığımızda hizmet süresi dolunca whatsapp ı silen ve wechat, viber, line gibi alternatiflere yönelen çok kullanıcı olduğunu tahmin ediyorum.

Whatsapp artık ömür boyu ücretsiz olduğuna göre, artık whatsapp ın rakipleri düşünsün diyorum. Bizlere de keyifli kullanmalar ve güzel haberler almak, vermek temennisi ile yazımı burada sonlandırıyorum. Hayırlı olsun.

Benzer Yazılar

Merhaba Arkadaşlar, Bu yazımızda sizlere Payza hesabınızı nasıl doğrulayacağınızdan bahsedeceğim. Öncelikle adını ilk kez duyanlar için Payza'nın ne olduğunu açıklayım. Payza; Ülkemizde paypal deaktif olmasından sonra sıklıkla kullanılan bir ödeme yöntemidir, online hesaptır. İnsanlar çok basit bir ...
Son dönemde gurur kaynağı kurumlarımızdan TÜBİTAK'ında bu tür bir manyetik silah üzerinde çalışmalar yaptığını belirtelim ve manyetik silahların çalışma sistemi üzerine bir açıklama da bulunalım; Geçirgen iki paralel ray üzerinde elektromanyetik etki (Bir raydan çıkan elektrik mermi üzerinden geçerek diğ...
4 GB İnternet ile neler yapılabilir? Her işlemin karşısındaki adetler, o işlemin 4GB'lık internet paketi kullanımının tamamına eşittir. Web SitesiTwitter, blog ve forum vb. gibi siteler​​​ 23.302 Zengin içerikli Web SitesiFacebook ve haber portalleri gibi siteler​​ 1.024 MP3 Dinleme​​4...

Yorumlar