Kiisel Site

2013 Bursa Kitap Fuarı

14 Mart 2013 | Yazar: Semih Samyürek | Henüz yorum yapılmamış | 3.386 Görüntülenme

afis_b

 

2013 Bursa kitap fuarı 11 Mart’ta okuyucularla buluştu. Fuar, 17 Mart’a kadar devam edecek. Bu yıl ki fuara geçen yıl olduğu gibi bir çok şair, yazar, karikatürist katılıyor. Etkinlik sayısı tatmin edici. Geçen yıla oranla fuara katılan kitabevlerinde çok fazla bir artık ya da değişiklik yok. Ancak bana sorarsanız Bursa’daki kitap fuarı ülke çapındaki en iyi kitap fuarlarından birisi. Dini yayınlardan radikal sol yayınlara kadar oldukça geniş bir yelpazede katılımcı kitabevi var.

Ayrı bir parantez açılması gereken nokta şüphesiz fuara katılan sahaflar. Sahafların hepsi de İstanbul’dan gelmişler. Bir çok ilgi çekici kitap, poster, dergi ve çeşitli yayınlara sahipler. Ayrıca fuar ziyaretçileriyle oldukça iyi bir iletişim kuruyorlar. Sahaflar kitap fiyatları da oldukça uygun. Ayrıca güzel bir sohbetle bir miktar indirim yaptırma şansınız da var. 1960 basım Varlık dergisinden tutun da 50 yıllık Fransızca Fatih Sultan Mehmet biyografisine kadar çok geniş bir satış opsiyonuna sahipler. Kitap fuarındaki sahafların; Bursa’daki mevcut sahaf eksikliğini bir nebze olsun azalttığını söylemek gerek.

Fuarda genel olarak fiyatlar beklediğimin yukarısında. Elbette indirimler var ancak böyle büyük bir fuarda fiyatların daha makul olabileceğini düşünüyorum.

İlk günkü katılım oldukça iyiydi. Özellikle dikkatimi çeken şey, ilkokul öğretmenlerinin öğrencilerini topluca fuara getirmiş olmasıydı. Okumaya küçük yaşta alışacak çok çocukların bilgiye ulaşmada çok daha avantajlı olacaklarını düşünüyorum. Fuarda, haftaiçi özellikle liseli öğrencilerin akınına uğramıştı. Bu da beni sevindiren başka bir nokta. Hep eleştirdiğimiz yeni nesilin kitap fuarına ilgili olması oldukça sevindirici.

Son olarak, Fuara gitmek isteyenler, Bursa’nın herhangi bir yerinden terminal otobüslerine binerek (38 – 93 gibi) BUTTİM’in önünde inip fuara katılabilirler. Hepinize bol okumalı günler dilerim.

Benzer Yazılar

Apple ürünlerinden iphone ve ipad kullanıcısı olup ta güç butonu çalışmayan ve cihazını kapatamayan ya da yeniden başlatamayanlar vardır. Aslında bu işlemleri yapabilmek geçtiğimiz günlerde gelen iOS 11 güncellemesi ile birlikte çok basitleşti. Eğer sizinde güç tuşunuz çalışmıyorsa iOS 11'in sunduğu bu yenil...
PKK mı IŞİD mi? 1- PKK’nın toplam 5 bin kadar silahlı teröristi var ve bu sayıya 40 yılda ulaştı. Oysa IŞİD, 2 yılda en az 50 bin silahlı militan elde edebildi. 2- PKK silahlarını Batılı devletlerden aldı. IŞİD silahlarını Irak ve Suriye Ordusu’na saldırarak kendisi ele geçirdi. 3- PKK parasını Bat...
İnsana olan yatırımın en iyi yatırım olduğu bilincinde kendini milletin çıkarlarına ve devletin bekasına adamış genç diplomatlar yetişiyor. Bilgili, donanımlı, duruş sahibi ve insan temelinde birleşmiş gençler ülkemizin her yanında günden güne artıyor. İnsan yetiştirme konusunda ülkemizin gençlerine adeta bi...

Yorumlar