Kiisel Site

Ahmet Yesevi Üniversitesi – Yüksek Lisans Ücretleri

5 Kasım 2018 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 2.497 Görüntülenme

Son zamanlarda Yüksek Lisans yapma arzu ve isteği içinde olanların sayısı bir hayli arttı. İster hali hazırda çalışanlardan isterse yeni bitirmiş olduğu üniversite bölümünün üzerine hemen yüksek lisans yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Devlet Memuru ya da özel sektör çalışanı kişilerin bu eğitime ayıracakları fazla vakitleri de olmadığından Uzaktan eğitim sistemlerine yöneliyorlar.

Bir çok devlet üniversitesinde de bahsettiğimiz uzaktan eğitim yüksek lisans programları da olmasına rağmen. yeterli kontenjan olmadığından ya da başvuranların şartları tutmadığından devlet üniversitesinde uzaktan yüksek lisans yapamıyorlar.

İşte tam da bu nokta Ahmet Yesevi Üniversitesi TÜRTEP Programları devreye giriyor. Dönemlik ücreti 3.000 TL olan bu programları eğer ki devlet memuru iseniz ya da 926, 2547, 2802, 2914, 3332, 4857, 5302, 5393 ve 5648 sayılı yasalar ile 233 ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamelere tabi olarak çalışan memur ve devlet işçisi iseniz % 20 ile 2.400’den okuyabilirsiniz.

Şehit eşi ve çocuklarına % 75, gazi, eşi ve çocuklarına % 50, engelli öğrencilere raporlarındaki engellilik oranı kadar, diğer Türk Cumhuriyetleri (K.K.T.C. vatandaşları hariç) öğrencileri ile Ahmet Yesevi Üniversitesinde çalışan personele ve bu personelin eş ve çocuklarına % 50,

Ahmet Yesevi Üniversitesi mezunlarına % 30, çift ana dala kabul edilen öğrencilere ikinci ana dal için % 30, ön lisans ve lisans öğrencilerinden bir öğretim yılında güz ve bahar dönemlerini kapsayan ortalaması 3.00-3.49 olan onur öğrencilerine %30, senelik ortalaması 3.5-4.00 olan yüksek onur öğrencilerine %40 başarı indirimi yapılmaktadır.


Maximum, World ve Bonus özellikli kredi kartlarına dönemlik 4 eşit taksit ile ödeme yapılmaktadır. Normal eğitim süreleri içerisinde dönem ücretleri sabit kalmaktadır.


Ahmet Yesevi Üniversitesinde öğrenim süreleri ise dönem bazında yaklaşacak olurak eğer; normal eğitim süresi Ön lisans programı için 4, lisans programları için 8 ve yüksek lisans programları için 3 dönemdir. 

Benzer Yazılar

ALES SINAVI HANGİ BÖLÜMLERDEN OLUŞUYOR? 1- ALES'te test sayılarında azaltmaya gidilmiştir. Dört test/bölüm sayısı ikiye indirilmiş olup yeni ALES, Sözel ve Sayısal olmak üzere iki bölümden ve testten oluşacaktır. Sözel-I ve Sözel-II ile Sayısal-I ve Sayısal-II testleri ayrımı ortadan kaldırılmıştır. ALES...
18 Haziran 2017 Pazar günü yapılan LYS Edebiyat sınavında çıkan devriye kelimesi, sınava katılanlar arasında merak uyandırdı.Tasavvuf insanoğlunun varoluşunu anlatan şiirler için kullanılan devriye terimi, devretmek anlamına gelmektedir. Devir kuramında kainatın ve insanın Allah'tan çıkıp tekrar Allah'a döndüğü...
TODAİE veya Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü, 1958 yılında 7163 sayılı Kanunla kurulmuş amme idaresi enstitüsüdür. Kamu yönetimi alanında özellikle kamuda çalışanlara yönelik olarak İktisadi ve İdari Bilimler bölümleri mezunlarına yüksek lisans ve doktora seviyelerinde eğitim vermektedir. Tezli Y...

Yorumlar