Kiisel Site

BATU(yorum) BAT(T)UM!

12 Şubat 2013 | Yazar: Durmuşoğlu | Henüz yorum yapılmamış | 1.337 Görüntülenme

 

Bugün batuların birbirleriyle sözleşmiş gibi enteresan ama içlerindeki kini nefreti kusan konuşmalarına çok hayret etmeden ama şaşkınlık içerisinde şahit olduk.

Pelin olan Batu’dan başlayarak yazımı iki kısıma ayıracağım. Pelin Batu yeni bir tarih yazıyor olacak ki birde belgelerle sabit olduğunu söyleyerek ismini ağzına ‘’Besmele’’ ile alması gereken Peygamberimizin (s.a.v) müjdesine nail olan kutlu komutan Fatih Sultan Mehmet Han için ağza alınmayacak şekildebatu-56779 mesnetsiz bir konuşma gerçekleştirmeye çalıştı. Gerçekleştirmeye çalıştı çünkü kimse inanmadı hatta dikkate dahi almadı.

İnanın bu olayı derinlemesine yazmaktan imtina ediyorum. Pelin Batu gibi herhangi bir özelliği olmayan bir insanı televizyon ekranlarına çıkarırsanız sağa sola saldırıp prim yapabilme düşüncesini gerçeğe Fatih Sultan Mehmet gibi bir isimle tezahür ettirmeye çalışabilir. Ekşi sözlüğe bakın isterseniz ben merak ettim baktım ‘’Pelin Batu’’ yazdım karşıma ilk çıkan şey ’’Büyükelçi kızı’’ harika bir özellik doğrusu…

Kişilik sorunu yaşayan, gündemde olma çabası içerisine giren, konuşsunlarda nasıl konuşurlarsa konuşsunlar düşüncesi ile hareket eden bu tip insanları ekranlarımıza taşıyan TV kanallarını izlemeyerek boykot etmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bu ülke insanının bu tip insanlarla içi öyle boşaltılmaya çalışılıyor ki buna defaatle şahit olduk reyting uğruna bu ülke insanlarının kodlarıyla oynamaya çalışmaktan vazgeçin diyorum ve son söz olarak ünvanını tam olarak yazaraktan Sn. Eski İtalya Büyükelçisi İnal Batu’nun Kızı Pelin Batu Hanım tebrikler başardınız bugün, yarın gündemdesiniz.. Ya sonra?

 

İkinci olarak aslında çok fazla yadırgamamak gereken fikri neyse insanın zikride odur sözünü doğrulayan bir vekilimizin bugün yaptığı bana göre talihsiz konuşmasından dert yanmak istiyorum.

Süheyl Batum…

Gerçekten bugün yazısını üzülerek okudum ancak şaşırmadım..  Eskişehir Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Süheyl Bey ‘’Cumhuriyet Halk Partisi’’ çatışı altında olduğunu unutacak ki diyeceğim ama genel olarak düşünceyi dışarıya yansıttığını düşünüyorum gerçekçi bir mülakatı yayınlandı. Kendisini açık sözlülüğünden dolayı tebrik ediyorum. Neyse o adam arkadaş yadırgamamak gerek içinden geçeni söyledi ‘’Kızım başörtüsüyle gelse üzülürüm’’ dedi. Bravo doğrusu ancak bazı noktalarda sınır biraz aşılmış olacak ki bazı şeyler geliyor insanın aklına ister istemez.

Seçim dönemi  Başörtülülere rozet takmakla olmuyor Sn. Vekilim bu işler şimdi halk yani size göre değersiz ama sizlerin bulunduğunuz yerde olmanızı sağlayan kişilerden yani devletin asıl sahipleri olan milletten biri olarak Halk isterse sadece sizi değil devletin düzenini de değiştirir hiç şüpheniz olmasın!

Hani nerede kaldı halk partililik? Halk partisi olmak demek çıkıp ‘’Halk istiyor diye devletin düzenini değiştiremezsiniz.’’ söyleminizin neresinde kalıyor Sn. Vekil?

O rozet taktığınız başörtülülere ‘’sıkmabaş’’ tabirini kullanmak meğer sizin için ne kadar kolay size göre halkın tanımını merak etmemek elde değil doğrusu.. Bırakın insanları artık 80 yıllık politikanız çöktü sistemli bir şekilde bu ülkenin manevi değerleriyle oynamaya çalıştınız insanları korkutarak sindirerek yok etmeye sizin gibi düşünmeye zorladınız ama yok öyle yağma madem özgürlükleri, insan haklarını dilinizden düşürmüyorsunuz o insan haklarını, eşitliği, özgürlüğü herkes için düşüneceksiz!

Hayır anlamak gerçekten o kadar güç geliyor ki sizleri. Sabah kalkınca akşam söylediğinizi unutuyorsunuz sanırım?

Empati o kadar sihirli bir sözcük ki aslında yapamadığımız, eksik yanımız bu sanırım. Hadi bir düşünelim biraz beyin jimnastiği yapalım ülkemizde kılık kıyafet üzerine yapılan düzenlemeler herkesin başörtülü olması gerektiği yönünde olsaydı hatta takmayanların idam edilmesi yönünde olsaydı da bir sendikanın başlattığı ‘’Kamuda Başörtüsüne Özgürlük’’ kampanyasını sizler  ‘’Kamuda İsteğin Gibi Giyinmeye Özgürlük ’’ şeklinde yapıyor olsaydınız ve bunun öncüsü sizler olsaydınız ne hissederdiniz?

Şüphesiz iyi hissetmezdiniz..

Empati öyle sihirli bir kelime ki kendimizi karşımızdakinin yerine koyduğumuzda bütün olaylar çözülmüş olacak..

Ya özgürlüklerden, eşitlikten, insan haklarından bahsetmeyeceğiz yahut bahsediyorsak bahsettiğimizin arkasında durmayı bileceğiz.

Özgürlük ve adalet anlayışı belli bir zümre veya kişiler için değil herkes içindir!

Ve.. Unutmayın ki birgün adalet herkese lazım olur..

 

Günün özeti sevgili dostlar maalesef  BATTUK!

Tekrar buluşuncaya dek ‘’DUA’’ ile kalın..

 

Benzer Yazılar

23 Temmuz 2018 günü saat 14:50'de hemen hemen Ankara'nın tamamından bir patlama sesi duyuldu. Ankaralılar sesin yanı sıra bir sarsıntı da hissettiler ve bir çok internet kullanıcısı hemen bu da neyin nesi acaba diyerek sosyal medya sitelerine yöneldiler. Ekşisözlük, twitter ve facebook üzerinden çeşitli asılsız haber...
Çok eskilerde lise mezuniyeti birçok meslek dalına giriş için yeterli bir mezuniyet türü olarak görülüyordu. Ancak giderek şartlar değişti. Herkes liseyi bitirmeye başlayınca işe kabul, terfi gibi konularda lise mezunlarından ziyade üniversite mezunları tercih edilmeye başlandı. Günümüze geldiğimizde de herkes ...
Apple ürünlerinden iphone ve ipad kullanıcısı olup ta güç butonu çalışmayan ve cihazını kapatamayan ya da yeniden başlatamayanlar vardır. Aslında bu işlemleri yapabilmek geçtiğimiz günlerde gelen iOS 11 güncellemesi ile birlikte çok basitleşti. Eğer sizinde güç tuşunuz çalışmıyorsa iOS 11'in sunduğu bu yenil...

Yorumlar