Kiisel Site

Beyaz Saray’dan “Death Star” Açıklaması

12 Ocak 2013 | Yazar: KARA | Henüz yorum yapılmamış | 2.935 Görüntülenme

ABD başkanı Barrack Obama’nın 25bin ve üzeri imza toplayan tüm dilekçelere resmi olarak cevap vereceklerini açıklamasının ardından, Star Wars hayranları bir ay kadar önce 25binin üzerinde imza ile petitions.whitehouse.gov’da (yani Beyaz Saray resmi dilekçe sitesinde) isteklerini dile getirmişlerdi.

death star

Dilekçelerinde ise Obama yönetiminin 2016 yılına kadar inşaya girişmelerini talep etmişlerdi. Gerekçe olarak da “Savunma kaynaklarının Ölüm Yıldızı (Death Star) gibi uzayda üstünlük sağlayacak bir platforma  kaydırılarak, devletin inşaat, mühendislik ve uzay keşfi alanlarında istihdamı artırıp ulusal güvenliği de üst düzeyde sağlama alabilmesi.” olarak açıklanmıştı.

 

İmzaların 25bini geçmesinin üzerinden 1 ay geçtikten sonra Beyaz Saray resmi bir açıklama ile vatandaşlarının ulusal güvenlik ve istihdam yaratma konusundaki arzularını paylaştıklarını ifade edip şunları da açıklamalarına ekledi:

“ve fakat Death Star gibi bir projenin inşaası $850.000.000.000.000.000’a mal olacağını tahmin ediyoruz, şu anda da bilindiği üzre bütçe açığımızı küçültmeye çalıştığımızdan bu projeye girişemeyiz. Ayrıca hükümetimiz başka gezegenlerin yok edilmesini de desteklemiyor, ki yine bilindiği üzre bu savaş istasyonunun (Death Star) çok temel bir tasarım hatası var. Vergilerinizi böyle hatalı bir projeye haracayamayız. Ama size  Death Star inşa etmesek de gök yüzüne dikkatli bakarsanız futbol sahası büyüklüğünde Uluslar Arası Uzay İstasyonu’muzu görebilirsiniz.”

 

Derin Not: Star Wars filmini izlemeyenler için Death Star (Ölüm Yıldızı) filmdeki ölümcül bir savaş istasyonyudur ve bu istasyon tek bir atışla bir gezegeni yok edebilecek güçtedir.

Benzer Yazılar

Tango 1 Never Dies Ne Demektir ? Pek çok havacılık sitesinde ve havacılık savaş oyunlarında Türk üyeler gerek kullanıcı adlarında gerekse imzalarında Tango 1 Never Dies yazarlar.Peki nedir bu Tango 1 Never Dies ? Geçmiş yıllarda ABD'de düzenlenen Red Flag Tatbikatı'na Türkiye'den Kurt Filo katılıyor.Tatbikat 2 a...
Model European Union, Strazburg, 2014 Değerli arkadaşlar, Avrupa Birliği Komisyonu ve Parlamentosu desteğiyle 2007’den itibaren aralıksız olarak Bring Europeans Together Association (BETA) tarafından organize edilen “Model European Union (MEU), 2014”ün Avrupa çapındaki katılımcılarından biri de ben oldum. Program...
Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı… Bünyesinde İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’yı barındıran, yaşayan bir İmparatorluk… Ancak İmparatorluğun kuzeye açılan kapısı İskoçya adım adım bağımsızlığa gidiyor. 18 Eylül 2014 Perşembe günü yapılacak olan “Bağımsızlık Refera...

Yorumlar