Kiisel Site

Bilgisayarın Şarjı Var Ama Yine de Kapanıyor mu?

26 Nisan 2020 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 325 Görüntülenme

Windows 7 ve 10 dizüstü yani laptop bilgisayarınızda başlıkta belirtilen gibi bir durum var ise eğer lütfen aşağıda belirilen hususları okumaya devam ediniz; yaşamakta olduğunuz batarya sorunuyla ilgili olarak size yardımcı olmaya çalışacağım.

Öncelikle yazılımsal ihtimalleri elemek ve yaşadığınız sorunun direk batarya kaynaklı olduğunun teyidini yapmamız gerekiyor.

Aşağıdaki adımları izleyerek Güç Sorun Gidericisi‘ni çalıştırınız

  • Arama kutusuna Sorun Giderici yazıp Enter‘a basınız.
  • Sorun Giderme‘yi seçiniz. Tümünü görüntüle‘ye tıklayıp Güç‘ü seçiniz.
  • İleri‘yi tıklayarak ekrandaki talimatları izleyiniz.

Eğer güç ayarlarında bir değişiklik yapmış olduğunuzu düşünüyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek Güç Planları‘nı varsayılana sıfırlayıp geri yüklemeyi deneyebilirsiniz:

  • Windows ve X tuşlarına aynı anda basınız.
  • Komut İstemi‘ni yönetici olarak açınız.
  • Aşağıdaki komutu yazıp Enter‘a basınız:

        powercfg –restoredefaultschemes

Bu uygulama, güç planı ayarlarını varsayılan olarak sıfırlar. Daha önce özelleştirilmiş güç planları kaldırılacaktır. Temkinli olunuz.

Ayrıca BIOS sürücülerinizi de üreticinizin internet sitesinden güncellemeniz sadece bu işlem için değil, sürekli olarak bir fayda sağlayacaktır.

Bu adımların, yazılımsal bir sorun yaşıyorsanız eğer yaşadığınız sorunu çözeceğini umut ediyorum.

Eğer sorununuz hala devam ediyor olursa, sorunun donanımsal olduğunun anlaşılacağını tahmin ediyorum. Yani uzun lafın kısası batarya ölmüş.

Şimdi bataryanızı çıkartın ve üzerinde yazan model numarasını google da aratın. Çıkan ürünlerden kendinize uygun olanı alın ve kullanın, göreceksiniz sorun ortadan kalkacak. Yeni bir batarya alırken illaki uygun fiyatlı olanı seçeceksinizdir ama aşırı ucuz bir malın kalitesiz olma ihtimalinide unutmayın.

Sorunsuz günler dilerim.

Benzer Yazılar

Herhangi bir youtube kanalındaki ya da çalma listesindeki tüm videoları indirmek istiyorsanız eğer şimdi bahsedeceğim 4K Video Downloader isimli program tam size göre... Birçok kullanıcı çevrimdışı olduğunda bile videolarını istediği zaman, dilediği yerde izlemek isteyebilir. Çevrimdışı iken internet kotasında...
Apple ürünlerinden iphone ve ipad kullanıcısı olup ta güç butonu çalışmayan ve cihazını kapatamayan ya da yeniden başlatamayanlar vardır. Aslında bu işlemleri yapabilmek geçtiğimiz günlerde gelen iOS 11 güncellemesi ile birlikte çok basitleşti. Eğer sizinde güç tuşunuz çalışmıyorsa iOS 11'in sunduğu bu yenil...
KAMPANYA SONA ERMİŞTİR.   KAMPANYA SAYFASI İÇİN GÖRSELLERE TIKLAYINIZ Arkadaşlar bir çok firmada sadece domain 35 TL üzerine bir fiyatla satılırken, dünyanın en büyük firmalarından GoDaddy yapmış olduğu kampanya ile; DOMAİN + 100 GB ALAN + SINIRSIZ TRAFİK'i sadece 35 TL'ye veriyor. Eğer host alacaksan...

Yorumlar