Kiisel Site

Bilgisayarın Şarjı Var Ama Yine de Kapanıyor mu?

26 Nisan 2020 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 873 Görüntülenme

Windows 7 ve 10 dizüstü yani laptop bilgisayarınızda başlıkta belirtilen gibi bir durum var ise eğer lütfen aşağıda belirilen hususları okumaya devam ediniz; yaşamakta olduğunuz batarya sorunuyla ilgili olarak size yardımcı olmaya çalışacağım.

Öncelikle yazılımsal ihtimalleri elemek ve yaşadığınız sorunun direk batarya kaynaklı olduğunun teyidini yapmamız gerekiyor.

Aşağıdaki adımları izleyerek Güç Sorun Gidericisi‘ni çalıştırınız

  • Arama kutusuna Sorun Giderici yazıp Enter‘a basınız.
  • Sorun Giderme‘yi seçiniz. Tümünü görüntüle‘ye tıklayıp Güç‘ü seçiniz.
  • İleri‘yi tıklayarak ekrandaki talimatları izleyiniz.

Eğer güç ayarlarında bir değişiklik yapmış olduğunuzu düşünüyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek Güç Planları‘nı varsayılana sıfırlayıp geri yüklemeyi deneyebilirsiniz:

  • Windows ve X tuşlarına aynı anda basınız.
  • Komut İstemi‘ni yönetici olarak açınız.
  • Aşağıdaki komutu yazıp Enter‘a basınız:

        powercfg –restoredefaultschemes

Bu uygulama, güç planı ayarlarını varsayılan olarak sıfırlar. Daha önce özelleştirilmiş güç planları kaldırılacaktır. Temkinli olunuz.

Ayrıca BIOS sürücülerinizi de üreticinizin internet sitesinden güncellemeniz sadece bu işlem için değil, sürekli olarak bir fayda sağlayacaktır.

Bu adımların, yazılımsal bir sorun yaşıyorsanız eğer yaşadığınız sorunu çözeceğini umut ediyorum.

Eğer sorununuz hala devam ediyor olursa, sorunun donanımsal olduğunun anlaşılacağını tahmin ediyorum. Yani uzun lafın kısası batarya ölmüş.

Şimdi bataryanızı çıkartın ve üzerinde yazan model numarasını google da aratın. Çıkan ürünlerden kendinize uygun olanı alın ve kullanın, göreceksiniz sorun ortadan kalkacak. Yeni bir batarya alırken illaki uygun fiyatlı olanı seçeceksinizdir ama aşırı ucuz bir malın kalitesiz olma ihtimalinide unutmayın.

Sorunsuz günler dilerim.

Benzer Yazılar

Bir insanın "senha" kelimesini şifre olarak kullandığını bilmek garip değil mi? Evet garip ama birçok yabancı dilde bu kelime "şifre" anlamına geliyormuş. Konu kolay tahmin edilebilen şifreler olunca dolayısı ile senha kelimesi de bu konuda başı çekenlerden oluveriyor. Yapılan bir araştırmaya göre en çok kul...
Herhangi bir youtube kanalındaki ya da çalma listesindeki tüm videoları indirmek istiyorsanız eğer şimdi bahsedeceğim 4K Video Downloader isimli program tam size göre... Birçok kullanıcı çevrimdışı olduğunda bile videolarını istediği zaman, dilediği yerde izlemek isteyebilir. Çevrimdışı iken internet kotasında...
Apple ürünlerinden iphone ve ipad kullanıcısı olup ta güç butonu çalışmayan ve cihazını kapatamayan ya da yeniden başlatamayanlar vardır. Aslında bu işlemleri yapabilmek geçtiğimiz günlerde gelen iOS 11 güncellemesi ile birlikte çok basitleşti. Eğer sizinde güç tuşunuz çalışmıyorsa iOS 11'in sunduğu bu yenil...

Yorumlar