Kiisel Site

Fiat Bravo Nasıl Bir Araba?

25 Temmuz 2013 | Yazar: Umut | 1 Yorum Yapılmış | 11.248 Görüntülenme

Fiat Bravo tam bir fiyat / performans aracı. Özellikle Sport Style çok dolu bir paket.  Aracın şu an satıldığı fiyatlara  atıp tutmadan önce o araçtaki donanımlara bir baksanız keşke, bir kaçını yazayım :

– Açılır cam tavan (Golf gibi tavanın yarısı, bazı araçlar gibi de açılmaz değil)
– Bluetooth ve sesli komut sistemi
– Otomatik katlanır aynalar (77.000 TL’lik Fırt Ferit’in Golf’ünde yoktu)
– 17″ jantlar
– Arka spoiler ve kapı altı marşpiye takımı
– Spor koltuklar
– Spor (metal) gaz-fren pedalları

CC, dijital klima, sensörler, ESP, Hill-holder vs. gibi şeyleri saymıyorum…

Tasarım olarak da C-segmenti HB’ler içinde hala en şık tasarıma sahip araçlardan birisi bence.  Motoru 120hp ve 300Nm tork ile segmentinde hala en önlerde.

Aracın kalitesi kimse bir şey diyemez, Autobild 100.000km dayanıklılık testinde en sorunsuz arabalardan birisi olarak çıkmıştır.

İç mekan işçiliği ve malzeme kalitesinin diğer Fiat’lar alakası yok. Oldukça kaliteli. Araç içinde gıcırtı, tıkırtı, vs. gibi sesler bakımından şimdiye kadar gördüğüm en başarılı araç diyebilirim. Sanki araç tek parçadan imal edilmişçesine hiç bir ses gelmiyor.

Rakipleriyle kıyaslandığında fiyatı normal ama bu araca 63.000 TL vermek mantıklı değil, çünkü :

– Geleceği belli değil, büyük ihtimal yeni kasa gelmeyecek
– Fiat’ın C-segmentinde istikrarsız oluşu. Modellerin devamını getirmemesi.
– Yakın zamana kadar uygun fiyatlarla satıldığı dönemler oldu. O yüzden 2. el piyasası o uygun fiyatlı satıldığı dönemdeki fiyatlara göre oluştu. Bu fiyata alırsan çok ciddi değer kaybeder. O aracın çok temiz 2011 model 2. elleri 44-45 gibi fiyatlara alınabiliyor.

Bravo’lar ikinci elde tam anlamıyla F/P araçlarıdır. Örnek vermem gerekirse ikinci el Golf 1.6TDI 90hp Trendline fiyatına Cam tavanlı, dizel otomatik, çok zengin donanımlı 120hp 1.6MJet motorlu Bravo alınabiliyor.

Benzer Yazılar

2. el araç satın alırken uygulanması gereken çok çok çok fazla detay vardır. Bunların neler olduğuna ara ara yer veriyoruz. Bu kez ana hatları ile bu konuya değişeceğiz. Ana hatları olarak ele aldığımızda Birinci kuralımız; 5064’e mesaj çekeceğiz aracın şase numarasını; ‘Hasar S şasi numarası’ yazacağ...
bmw e 39
BMW E39 kasa kodlu seri, 1995'ten 2004'e kadar üretilen ve satılan dördüncü nesil BMW 5 Serisi'dir. E39 serisi, 2003 yılında E60 kasa kodlu 5 Serisi ile yenilenmiş ve üretimine son verilmiştir. Bizde bu yazımızda e39 kasa Bmw sahibi olmak isteyenlere tavsiyelerde bulunacağız. Biliyoruz harika bir araba, evet gerçekt...
whatsapp logosu
İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte, insanoğlu gün geçtikçe bu nimeti kullanma konusunda her geçen gün ustalaşıyor. Mesela whatsapp grupları olumlu yönde kullanıldığı takdirde "hayat kurtaran" sıfatını fazlasıyla hakediyor. Mesela birazdan linkini paylaşacağımız whatsapp grubu için konuşalım; mesela y...

Yorumlar

  1. […] Egea hakkında en merak edilen konu olan fiyattan başlayalım. Fiat  internet sitesinde yer alan fiyat listesine göre sıfır bir Egea sahibi olmak istiyorsanız […]