Kiisel Site

Fiat Bravo Nasıl Bir Araba?

25 Temmuz 2013 | Yazar: Umut | 1 Yorum Yapılmış | 10.924 Görüntülenme

Fiat Bravo tam bir fiyat / performans aracı. Özellikle Sport Style çok dolu bir paket.  Aracın şu an satıldığı fiyatlara  atıp tutmadan önce o araçtaki donanımlara bir baksanız keşke, bir kaçını yazayım :

– Açılır cam tavan (Golf gibi tavanın yarısı, bazı araçlar gibi de açılmaz değil)
– Bluetooth ve sesli komut sistemi
– Otomatik katlanır aynalar (77.000 TL’lik Fırt Ferit’in Golf’ünde yoktu)
– 17″ jantlar
– Arka spoiler ve kapı altı marşpiye takımı
– Spor koltuklar
– Spor (metal) gaz-fren pedalları

CC, dijital klima, sensörler, ESP, Hill-holder vs. gibi şeyleri saymıyorum…

Tasarım olarak da C-segmenti HB’ler içinde hala en şık tasarıma sahip araçlardan birisi bence.  Motoru 120hp ve 300Nm tork ile segmentinde hala en önlerde.

Aracın kalitesi kimse bir şey diyemez, Autobild 100.000km dayanıklılık testinde en sorunsuz arabalardan birisi olarak çıkmıştır.

İç mekan işçiliği ve malzeme kalitesinin diğer Fiat’lar alakası yok. Oldukça kaliteli. Araç içinde gıcırtı, tıkırtı, vs. gibi sesler bakımından şimdiye kadar gördüğüm en başarılı araç diyebilirim. Sanki araç tek parçadan imal edilmişçesine hiç bir ses gelmiyor.

Rakipleriyle kıyaslandığında fiyatı normal ama bu araca 63.000 TL vermek mantıklı değil, çünkü :

– Geleceği belli değil, büyük ihtimal yeni kasa gelmeyecek
– Fiat’ın C-segmentinde istikrarsız oluşu. Modellerin devamını getirmemesi.
– Yakın zamana kadar uygun fiyatlarla satıldığı dönemler oldu. O yüzden 2. el piyasası o uygun fiyatlı satıldığı dönemdeki fiyatlara göre oluştu. Bu fiyata alırsan çok ciddi değer kaybeder. O aracın çok temiz 2011 model 2. elleri 44-45 gibi fiyatlara alınabiliyor.

Bravo’lar ikinci elde tam anlamıyla F/P araçlarıdır. Örnek vermem gerekirse ikinci el Golf 1.6TDI 90hp Trendline fiyatına Cam tavanlı, dizel otomatik, çok zengin donanımlı 120hp 1.6MJet motorlu Bravo alınabiliyor.

Benzer Yazılar

whatsapp logosu
İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte, insanoğlu gün geçtikçe bu nimeti kullanma konusunda her geçen gün ustalaşıyor. Mesela whatsapp grupları olumlu yönde kullanıldığı takdirde "hayat kurtaran" sıfatını fazlasıyla hakediyor. Mesela birazdan linkini paylaşacağımız whatsapp grubu için konuşalım; mesela y...
Arkadaşlar merhaba, Bu yazımızda sizlere 2014 model ve sonrası t9 diye geçen Peugeot 308'lerin kumanda pili ve değişimi hakkında bilgiler vereceğim. Ben şimdiye kadar yedek anahtarımı hiç kullanmadım, hep evde bir kenarda durdu. Sürekli kullanımda olan sadece 1 anahtar vardı. Geçenlerde, aracı stop ettikten sonra...
Yukarıda ki görselde 10.000 km bakımı yetkili serviste yapılmış bir Corolla'nın bakım maliyetini gösterir fatura bulunuyor. 1435 TL tutan bu 10.000 km bakımında Toyota Corolla'ya çeşitli işlemler uygulanmış. Uygulanan işlemler, parçalar ve işçilik ücreti de fatura da detaylı bir şekilde yer almakta olup...

Yorumlar

  1. […] Egea hakkında en merak edilen konu olan fiyattan başlayalım. Fiat  internet sitesinde yer alan fiyat listesine göre sıfır bir Egea sahibi olmak istiyorsanız […]