Kiisel Site

Gök Yeleli Bozkurt

26 Nisan 2013 | Yazar: Umut | 1 Yorum Yapılmış | 6.033 Görüntülenme

Gok yeleli bozkurt nicki ile ekşi sözlük’ü kasıp kavuran yazardır. Kimilerine göre bir troll iken kimilerine göre bir halk kahramanıdır. Son zamanlarda ekşiden aldığı ün ile birlikte kendisine bir twitter hesabı açmış ardından da kendi ismiyle anılan bir sozlük sitesi açmıştır.

Klasik entryleri şu şekildedir; “bazı şerefsizlere kapak olan bıdıbıdı”

Hemen her başlığa geyik yapmak sureti ile ününe ün katmıştır. Amerika’da yaşaması, fenerbahçeli oluşu en bilinen özelliklerindendir. Twitter hesabı açtığından bahsetmiştik, bu hesaptan bir takım resimler paylaşarak sözlüğün gündemine oturmuştur. Amerika’da yaşadığı evin resimlerini paylaşmış, evin içini, bahçesini , manzarasını v.s takipçilerine göstermiştir. Aynı zamanda kullandığı aracın BMW X5 olduğunu iddia etmiş ve onunda resimlerini paylaşmıştır.

Paylaştığı ev resimlerine gelen yorumlar ise evin ev değil şato olduğu yönündedir. Evin aşırı büyük olması ama içinin sade döşenmesi acaba Gök Yeleli minimalist midir sorularını gündeme getirmiştir.

Ekşi kullanıcısı bir aynştaynın, gök yelelinin paylaştığı resimleri analiz etmesi ile gök yelelinin bir yalancı olduğu, şu evde oturuyorum ahanda resimleri de bunlar diyerekten milleti kandırması nickaltına binlerce entry girilmesine neden olmuş, gök yelelinin bir epic  failinin daha ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Resimleri analiz eden aynştayna göre evin içten ve dıştan çekilen resimler aynı eve ait değildir..

Yaşanan son gelişme ile birlikte gök yelelinin ekşi sözlük hesabı kapatılmış, twitter hesabını da kendisi kapatmıştır. Sozlukspot üzerinden açtığı sözlük sitesi ise yayındadır. Gök yeleli dayı nickli kullanıcı, ortalardan kaybolan yeğeni hakkında entryler girmektedir.

Araştırmacıların ulaştıkları resimlerle adamın tipi ile alay değilmiş, boyu ile de dalga geçilmiştir. Gerçek ismi, fotoğrafları ve kullandığı mail adresine kadar ifşa edilmiştir.

Gök Yelelinin ise yeni bir nick ile ekşi sözlük’e dönüp dönmeyeceği merak konusudur.

 

Benzer Yazılar

Bir insanın "senha" kelimesini şifre olarak kullandığını bilmek garip değil mi? Evet garip ama birçok yabancı dilde bu kelime "şifre" anlamına geliyormuş. Konu kolay tahmin edilebilen şifreler olunca dolayısı ile senha kelimesi de bu konuda başı çekenlerden oluveriyor. Yapılan bir araştırmaya göre en çok kul...
whatsapp logosu
İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte, insanoğlu gün geçtikçe bu nimeti kullanma konusunda her geçen gün ustalaşıyor. Mesela whatsapp grupları olumlu yönde kullanıldığı takdirde "hayat kurtaran" sıfatını fazlasıyla hakediyor. Mesela birazdan linkini paylaşacağımız whatsapp grubu için konuşalım; mesela y...
Twitter önceden sadece 140 karakter twit atmaya izin veriyordu, artık kullanıcılar 280 karaktere kadar twit atabiliyorlar. Yalnız bunu yapabilmek için (en azından şimdilik) küçük bir işlem yapılması gerekiyor. Aşağıda bahsedeceğim ufak işlemi yaptıktan sonra sizde 280 karakter içeren twitler atabileceksiniz. Aşa...

Yorumlar

  1. ahmet dedi ki:

    gok yeleli bozkurt’un ifşa olmasından sonra hesabı kapatılmadı yalnız, kendisi entrylerini silerek sözlükten ayrıldı. yani isterse günün birinde aktif olarak kullanmaya devam edebilir aynı hesaptan.