Kiisel Site

Google Haberler’e Paylaşma Kısayolları Eklendi

3 Ocak 2013 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 2.971 Görüntülenme

Google News, ülkemizdeki ismi Google Haberler hizmetini bilmeyen yoktur sanırım. Google’ın haber sitelerini belli bir algoritma dahilinde tarayarak, günün en çok okunan haberleri, kullanıcılar tarafından en popüler olarak görülen haberler sistemli bir şekilde listelenmektedir. Böylece google haberler hizmetini kullanan bir kullanıcı, tek tek haber sitelerini dolaşma zahmetinden kurtulmuş, bütün haber sitelerinin içeriğine çok kolay bir şekilde tek sayfa üzerinden erişmiş oluyor. Üstelik google haberler hizmetinde bir anahtar kelime belirleyerek, sadece içinde anahtar kelimemizin geçtiği haberleri de listeleyebiliyoruz.

Sosyal medyanın artık sanal alem için bir vazgeçilmez olduğunun farkındayız ve google da bizimle aynı fikirde. Daha önce haberler hizmetinde bulunmayan ve bu hizmete eklenen küçük ama önemli bir değişikliği farkettim. Artık Google News (Haberler) hizmetinde okuduğumuz haberlerin yanında küçük küçük paylaşım butonları eklenmiş. İstediğimiz haberi küçük bir dokunuş ile google ın sosyal ağ hizmeti olan google+ ta, twitter da ve facebook ta paylaşabiliyoruz. Dilersek mail olarakta yollayabiliyoruz. Hemen aşağıdaki resimde, haber başlığının altında paylaşım butonları mevcut.
google news

 

Üstteki resim, Google Haberler hizmetinin çok okunan haberlerin bulunduğu bantından bir alıntı. Başlığın altındaki sosyal ağ paylaşım butonlarının tamamını görebiliyoruz. Yine bu Haberler hizmetinin popüler haberler bantından da bahsetmek istiyorum. Burda da günün popüler haberleri yer alıyor burda da aynı şekilde haberleri sosyal ağlarda paylaşabiliyoruz fakat Google burda kendine ufak bir torpil geçmiş. Bu bant biraz dar olduğu için butonların hepsini ekleyememiş ve sadece kendi sosyal ağı google+ ı ön plana çıkarmış. Twitter ve Facebook paylaşma butonları da var tabii ama onlara ulaşmak için açılır menü okunu kliklememiz gerekiyor.

 

google popüler haberler

Benzer Yazılar

Teknoloji ve internet devi Google, bünyesine bir kuruluşu daha kattı. Yaklaşık 280 çalışandan oluşan, akıllı yangın söndürme cihazları gibi ürünlerde uzmanlaşmış olan Nest şirketini, 3.2 Milyar Dolar'a alan Google'ın gelecek planlamasında önemli bir yer tutan akıllı evlere yönelik bir hamle yaptığı konuşuluy...

Yorumlar