Kiisel Site

İKM Boy Kilo Ölçümü

2 Temmuz 2013 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 6.403 Görüntülenme

Arkadaşlar merhaba, bu geride bıraktığımız günlerde İnfaz Koruma Memuru Öğrenciliği için sıralama listeleri ve boy – kilo ölçüm tarihleri açıklandı. Kimi yerlerde taban puanlar 74 seviyelerine kadar düşerken kimi yerlerde ise 80 civarlarında kaldı.

Sıralamaya giren yani boy ve kilo ölçümüne katılmaya hak kazanan bütün adaylara başarılar dilerim. İnternetten ve arkadaş sohbetlerinden öğrendiğim yanlış anlaşılmalara bir açıklık getirme gereği duydum. Şöyle ki;

“4-5 cm. eksik ölçüyorlar”

“ölçerken kafanıza iyice bastırıyorlar”

“5-10 kg. fazla ölçüyorlar”

“kesinlikle takım elbisesiz gitmeyin”

Şeklinde ki söylentilere itibar etmeyin. Bunlar sadece söylenti ve gerçeklik payı yok. Boy ve kilo ölçümü hassas cihazlarla, insan eli değmeden çok titiz bir şekilde yapılıyor.

Bir insanın eline cetvel alıp sizi ölçmesi gibi bir durum yok. Siz bir düzeneğin üzerine çıkıp duruyorsunuz, yukarıdan başınıza doğru ölçme cihazı yaklaşıyor ve başınıza temas ettiği an ölçüm işlemi sonuçlanıyor. Bu sayede kısa olanın uzun çıkması ya da uzun olanın kısa çıkması gibi bir durum yaşanmıyor. Adalet bakanlığının yaptığı bu alımda aynı bakanlığın ambleminde olduğu gibi hassas bir terazi misali ölçüm işlemleri gerçekleştiriliyor.

Boy ölçümü esnasında ayakkabıların çıkarılıp ölçümün bu şekilde yapıldığını unutmayın. Sakın topuklu ayakkabınıza güvenipte ölçüme gitmeyin..

Bayanlarda 1.60 + erkeklerde ise 1.70 + boy uzunluğuna sahip olunması gerektiğini de hatırlatalım.

Kilo ölçümü de aynı şekilde boy ölçümü için üzerine çıktığınız düzenek aynı zamanda sizin kilonuzu da ölçüyor ve cihazın ekranında kaç kilo geldiğinizi sizde görebiliyorsunuz. Yani kilo ölçme işlemi de kusursuz bir şekilde yapılıyor.

Takım elbise olayına gelince de, bu tamamen sizin tercihiniz. Mülakata gider gibi giyinmenize gerek olmadığını da belirtmek isterim. Unutmayın ki, eğer boy – kilo ölçüm aşamasını geçebilirseniz sözlü sınava yani mülakata girmeye hak kazanacaksınız. Mülakata giderkende kesinlikle takım elbise giymenizi ve sakal traşlı olmanızı öneriyoruz.

Adliyelerde, Adalet komisyonlarınca yapılan boy kilo ölçümünü genelde komisyonlarda görevli Zabıt Katibi personeller yapmaktadır.

Tüm İKM  adaylarına başarılar, kolaylıklar..

 

Benzer Yazılar

Apple ürünlerinden iphone ve ipad kullanıcısı olup ta güç butonu çalışmayan ve cihazını kapatamayan ya da yeniden başlatamayanlar vardır. Aslında bu işlemleri yapabilmek geçtiğimiz günlerde gelen iOS 11 güncellemesi ile birlikte çok basitleşti. Eğer sizinde güç tuşunuz çalışmıyorsa iOS 11'in sunduğu bu yenil...
PKK mı IŞİD mi? 1- PKK’nın toplam 5 bin kadar silahlı teröristi var ve bu sayıya 40 yılda ulaştı. Oysa IŞİD, 2 yılda en az 50 bin silahlı militan elde edebildi. 2- PKK silahlarını Batılı devletlerden aldı. IŞİD silahlarını Irak ve Suriye Ordusu’na saldırarak kendisi ele geçirdi. 3- PKK parasını Bat...
İnsana olan yatırımın en iyi yatırım olduğu bilincinde kendini milletin çıkarlarına ve devletin bekasına adamış genç diplomatlar yetişiyor. Bilgili, donanımlı, duruş sahibi ve insan temelinde birleşmiş gençler ülkemizin her yanında günden güne artıyor. İnsan yetiştirme konusunda ülkemizin gençlerine adeta bi...

Yorumlar