Kiisel Site

İlk Kez Bir Trafik Kazasına Karıştım

15 Ocak 2013 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 4.695 Görüntülenme

İnsan hayatında ilklerin önemli bir yeri vardır. İlkler hiçbir zaman unutulmaz derler bence çok doğru, çünkü ben bugünü hiç unutmayacağım! 6 yıllık ehliyetim var ama daha önce bir trafik kazasına taraf olmamıştım kısmet bugüneymiş.

Trafik öyle adaletsiz bir sistem ki siz istediğiniz kadar dikkat edin, olacaktan kaçılmıyor. Dünyanın en temkinli ve dikkatli şoförü olsanız bile karşınızdaki başka bir şoför gelip sizin aracınıza ya da canınıza zarar verebiliyor. Hiç kimsenin kasten bir başkasına zarar verebileceğini sanmıyorum ama adı üstünde “kaza” oladabiliyor. Bizler yine de temkinli davranalım, dikkatli olalım ve kurallara uyalım.

Efendim kazaya karıştım diye başlık attım yazıma ama aslında öyle abartılacak bir durumda söz konusu değil. Ne olursa olsun yinede can sıkıcı bir durum. Hani bugünlerde bir sigorta şirketinin reklamı dönüyor tv ekranlarında. Adamın yeni aldığı kırmızı renkli arabasında bir çizik var, adam bunu fark edince dünyası başına yıkılıyor. İşte bunun gibi bir durum arabasını çok seven sürücüler için ufacık bir çizik bile kafaya takılacak bir problem haline dönüşebiliyor.

Benim “çizik” mevzusu da Ankara’ da sabah saatlerinde gerçekleşti. Aşağıdaki paint terk çalışmamda gösterdiğim gibi. Bir sokağın bitimine kadar önlü arkalı ilerlediğimiz bir fırına ait ekmek dağıtma aracı Mitsubishi L-200 sokağın bitiminde, tam dönüşünü tamamlayacağı zaman aniden durdu. Bende süratli olmadığım için şak diye duruverdim. Önümdeki araç gireceği sokağın dar olması ve araçların sağlı sollu park ederek yolu iyice daraltmalarından dolayı dönüşünü tamamlayamadı. Dönmek için aracı biraz geri alıp tekrar döneceği yöne manevra yapması gerekiyordu. Nitekim aracı geri vitese takması ile benim kornaya asılmam bir oldu, kornam çalmaya devam ederken geçen 3. saniyede olan oldu. L-200 de hiçbir şey yoktu, zaten aracın arka tarafı resmen demir yığını. İşte o demir yığını benim farı kırdı, tamponu yerinden oynattı ve farın alt tarafında tamponun üst tarafında çizik ve bir çatlak meydana getirdi.

Kaza Kroki

 

Allah can sağlığı versin, cana gelen mala gelsin, daha kötüsü de olabilirdi gibi cümlelerle teselli ediyorum kendimi. Cidden daha büyük birşey de olabilirdi. Buna şükür. Allah beterinden korusun.

 

Olaydan sonra araçlarımızdan indik, bana çarpan aracın sürücüsü “valla ne yalan söylim, aynaya hiç bakmadım” dedi. Bende sağlık olsun dedim. Resimleri çektik, maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağını doldurduk, karşı tarafın ruhsat ve ehliyet ve poliçe fotokopisini aldım. Adam benden özür diledi, helallik istedi bende helal olsun dedim ve olay yerinden morali bozuk bir şekilde ayrıldım.

Şaşmaz oto sanayi sitesinde yılların ustası Ali Ustanın yanına gittim, usta geçmiş olsun dedi ve evraklara baktı, evraklara kendi ehliyet ve ruhsat fotokopimide ekledim ve ustama verdim. Ustam karşı tarafın sigortası ile görüştü ve dosya açtırdı. Akşam üzeride beni arayıp yarın aracımı ekspere götürmem gerektiğini söyledi ve eksperin adres ve telefonunu verdi. Yarın gideceğim bakalım eksperin yanına.. Gelişmeleri burada yeni bir başlıkta aktaracağım. Sizleri kaza resimleri ve kazasız belasız günler dileklerimle başbaşa bırakıyorum..

 

megan kaza

megane sol ön far

megane kaza

megane kaza resmi

Benzer Yazılar

Çin'in Şanghay Menkul Kıymetler Borsası Türkiye saati ile 04:30'da açılır ve saat 11:00'da kapanır. Japonya'nın Tokyo Menkul Kıymetler Borsası Türkiye saati ile saat 04:00'da açılıyor ve saat 10:00'da kapanıyor. Avustralya 03:00 - 09:00 Hong Kong 04:30 - 11:00 London Int. Fin. Futures and Options Ex. / LI...
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), kara yolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortasında tavan fiyat uygulamasına ilişkin kararını verdi. Kurum tarafından hazırlanan genelge, sigortacılık sektörüne iletildi. Buna göre, kurul kararıyla, sigortalılar açısından priml...
2. el araç satın alırken uygulanması gereken çok çok çok fazla detay vardır. Bunların neler olduğuna ara ara yer veriyoruz. Bu kez ana hatları ile bu konuya değişeceğiz. Ana hatları olarak ele aldığımızda Birinci kuralımız; 5064’e mesaj çekeceğiz aracın şase numarasını; ‘Hasar S şasi numarası’ yazacağ...

Yorumlar