Kiisel Site

İnfaz Koruma Memuru Arkadaşlarını Öldürdü!

23 Ocak 2013 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 2.399 Görüntülenme

infaz-koruma-memuru-cinayet

 

22.01.2013 sabahı tüm Türkiye “Ankarada Gardiyan Cinneti, Memur Servisinde Çatışma” gibi manşetlerle güne uyandı. Sabah evlerinden çıkmış, kendilerini işyerleri olan Ankara Ceza İnfaz Kurumlarına götürecek servisi beklemek üzere cadde üzerinde beklediler. Her şey normaldi, cezaevi servisi rutin bir şekilde güzergahında ilerliyor, ilerledikçe servis bekleyen İnfaz Koruma Memurlarına kapılarını açıyordu.

 

Memurlar servis aracına binip, boş koltuklara oturarak işyerlerine gidiyorlardı. Ali Duran ve eşi Seda Duran, Mustafa Halıcı ve Çelebi Algül’ de servis aracına bindiler. İşyerinde yaşanan bir durumdan dolayı gergin olan ve kendisine haksızlık yapıldığını düşünen Emre E. servis aracına binerken tabancasını da yanında getirmiş ve “bana bunu yapmayacaktınız” diye bağırarak tabancasını ateşlemiş ve 3 meslektaşının ölümüne neden olmuş, meslektaşı Ali Duran’ın eşi Vakıflar Bankası’nın Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde bulunan şube çalışanı Seda Duran’ında ağır yaralanmasına sebep oldu.

Olaydan kısa süre sonra zanlı yakalanmış, Etimesgut İlçe Emniyet Müdürlüğünde gerekli işlemler yapıldıktan sonra , savcılık sorgusu için Sincan Adliyesine getirildi. Savcılık sorgusunun ardından tutuklandı.

Hayatını kaybeden 3 İnfaz ve Koruma Memuru toprağa verildi. Ağır yaralanan Seda Duran’a 5 adet kurşun isabet ettiği ve hayati tehlikesinin devam ettiği söyleniyor. Ölenlere Allahtan rahmet, aileleri ve yakınlarına başsağlığı, yaralıya da acil şifalar diliyoruz.

Bu olay keşke hiç yaşanmasaydı.. Olaydan hem gidenler hemde kalanlar, herkes çok etkilendi. Canlar gitti, hiç yoktan yere hemde..

 

Etiketler :

Benzer Yazılar

Apple ürünlerinden iphone ve ipad kullanıcısı olup ta güç butonu çalışmayan ve cihazını kapatamayan ya da yeniden başlatamayanlar vardır. Aslında bu işlemleri yapabilmek geçtiğimiz günlerde gelen iOS 11 güncellemesi ile birlikte çok basitleşti. Eğer sizinde güç tuşunuz çalışmıyorsa iOS 11'in sunduğu bu yenil...
PKK mı IŞİD mi? 1- PKK’nın toplam 5 bin kadar silahlı teröristi var ve bu sayıya 40 yılda ulaştı. Oysa IŞİD, 2 yılda en az 50 bin silahlı militan elde edebildi. 2- PKK silahlarını Batılı devletlerden aldı. IŞİD silahlarını Irak ve Suriye Ordusu’na saldırarak kendisi ele geçirdi. 3- PKK parasını Bat...
İnsana olan yatırımın en iyi yatırım olduğu bilincinde kendini milletin çıkarlarına ve devletin bekasına adamış genç diplomatlar yetişiyor. Bilgili, donanımlı, duruş sahibi ve insan temelinde birleşmiş gençler ülkemizin her yanında günden güne artıyor. İnsan yetiştirme konusunda ülkemizin gençlerine adeta bi...

Yorumlar