Kiisel Site

Oyuna Gelme Türkiyem!

6 Haziran 2013 | Yazar: Durmuşoğlu | 2 Yorum Yapılmış | 5.763 Görüntülenme

vatan için

İki haftaya yakın zamandır süren gezi parkı eylemleri  Türkiye’nin gündemine bomba gibi oturdu. Başbakan’ın ABD ziyaretinin dönüşünde başlayan olaylar tesadüf eseri olduğu pekte söylenemez. Peki amaç ne? Amaç ağaç mı hayır bunu artık hepimiz biliyoruz. Düşündüğümüzde IMF’e borcunu sıfırlayan, terörü durduran ve neredeyse bitirme noktasına getiren bir Türkiye bazı kesimleri ziyadesiyle rahatsız etmiş olacak ki maddi finansman sağlamaktan çekinmiyorlar.

 

Sosyal medyadan örgütlenen eylemciler kamu mallarına zarar verip ağaçları söküp haklı ve çevreci bir eylem yaptıklarını iddaa etseler de çoğu neye alet olduğunu dahi bilmemekte.

 

 

Maddeler halinde isterseniz beraberce bakalım:

–          Cami’ye ellerinde biralar ve pis ayakkabılarıyla girdiler,

–          Türk bayrağını yaktılar,

–          Başörtülü kişilere ağıza alınmayacak küfürler ettiler,

–          Esnafın ticaretine engel oldular,

–          Faizi zıplatıp ülkemizin parasını birilerine peşkeş çektiler,

–          Masumca ve yalnızca orada proteste amaçlı bulunan kişileri taciz ettiler,

–          Polise ellerine ne geçirdilerse attılar,

–          Senin benim vergimle alınanı yaktılar, (ÖZÜRLÜ ASANSÖRÜ DAHİL)

–          Cami’den çıkan halka ağıza alınmayacak küfürler ettiler…

Daha birçok madde sıralayabiliriz fakat bunlar ziyadesiyle yeterli. Şimdi ağaç için oraya protesto amaçlı mı çıktılar dersiniz? Gittim eylemlerin bir kısmını yerinde gördüm ve gördüğüm,  habersiz bir azınlık neye hizmet ettiğini dahi bilmeyen bir tek amaçları Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başbakanına küfür etmek ve hükümet istifa diye bağırmak.

Bu olaylar biter bitmesine her şey eski haline döner lakin yalnızca senin benim yahut onun ülkesi olmayan bu topraklara ihanet etmekten itibarını zedelemekten ivedilikle vazgeçmemiz lazım. Kimse için değil 80 dönemini yaşamış bir ülke olarak bu oyunu birlikte bozmamız lazım. Ülkemiz için sağduyulu olmamız ve bu provokatörlere asla ve asla prim vermememiz lazım.

‘’Söz konusu vatansa gerisi teferruattır!’’ sözünü iyice düşünüp yarınlarımızın teminatı olan ülkemizde sandığın demokrasinin teminatı olduğunu unutmadan seçimleri beklememiz lazım. Gaz yeme gaza gelme Türkiyem!

 

 

Benzer Yazılar

Apple ürünlerinden iphone ve ipad kullanıcısı olup ta güç butonu çalışmayan ve cihazını kapatamayan ya da yeniden başlatamayanlar vardır. Aslında bu işlemleri yapabilmek geçtiğimiz günlerde gelen iOS 11 güncellemesi ile birlikte çok basitleşti. Eğer sizinde güç tuşunuz çalışmıyorsa iOS 11'in sunduğu bu yenil...
PKK mı IŞİD mi? 1- PKK’nın toplam 5 bin kadar silahlı teröristi var ve bu sayıya 40 yılda ulaştı. Oysa IŞİD, 2 yılda en az 50 bin silahlı militan elde edebildi. 2- PKK silahlarını Batılı devletlerden aldı. IŞİD silahlarını Irak ve Suriye Ordusu’na saldırarak kendisi ele geçirdi. 3- PKK parasını Bat...
İnsana olan yatırımın en iyi yatırım olduğu bilincinde kendini milletin çıkarlarına ve devletin bekasına adamış genç diplomatlar yetişiyor. Bilgili, donanımlı, duruş sahibi ve insan temelinde birleşmiş gençler ülkemizin her yanında günden güne artıyor. İnsan yetiştirme konusunda ülkemizin gençlerine adeta bi...

Yorumlar

  1. zzz dedi ki:

    Sen galiba kafayi bulmussun penguenleri izlemeyi birakta gundemi takip et 1 kisinin soyledigi yalana inaniyorsunda kac milyon kisinin soyledigi dogruya neden inanmiyosun. Tabi beynin bu kadar calisiyo olabilir anlamakta gucluk cekiyo olabilirsin ama sunu bilki turkiye senin gibi arastirmayan her denen seye inanan sorgulamayan geri kafali insanlardan olusmuyo. Turk olmak sereftir ve bu serefi sadece ulkesini satmayip bolmeyip ulkesini gelistirmek icin cabalayan insanlar tasiyabilir.

  2. zzz dedi ki:

    Hala yorumumu onaylamadiniz noooldu korktunuzmu gercekler ortaya cikar diye. Gercekler acitir.