Kiisel Site

PKK ve IŞİD Karşılaştırması

28 Eylül 2014 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 3.520 Görüntülenme

PKK mı IŞİD mi?

1- PKK’nın toplam 5 bin kadar silahlı teröristi var ve bu sayıya 40 yılda ulaştı. Oysa IŞİD, 2 yılda en az 50 bin silahlı militan elde edebildi.

2- PKK silahlarını Batılı devletlerden aldı. IŞİD silahlarını Irak ve Suriye Ordusu’na saldırarak kendisi ele geçirdi.

3- PKK parasını Batılı devletlerden aldı. Ayrıca uyuşturucu, kaçakçılık, fuhuş, mafyacılıkla para elde etti. IŞİD, parasını petrolden elde etti.

4- PKK, 40 yıldır Türkiye’ye saldırıp hep Irak’a geri kaçtı. Bugüne kadar ele geçirdiği bir ili geçtik bir köy bile olmadı. IŞİD, Suriye’nin ve Irak’ın koca kentlerini ele geçirdi ve kaçmadı.

5- PKK hiçbir zaman yönetme aşamasına geçemedi. IŞİD ise ele geçirdiği kentlerde devlet yapısı kurdu, gündelik hayatı yönetmeye başladı.

6- PKK, hiçbir zaman Batılı devletlerle çatışmadı, hatta kötü bir söz bile söylemedi. IŞİD ise Amerika’sından Avrupa’sına her ülke ile aynı anda savaşıyor.

7- PKK adı etrafında yaratılan savaşçılık efsanesinin koca bir balon olduğu IŞİD sayesinde ortaya çıkmıştır. PKK, gerilla değildir, savaşmayı bilmeyen adi bir terör çetesidir.

Benzer Yazılar

Apple ürünlerinden iphone ve ipad kullanıcısı olup ta güç butonu çalışmayan ve cihazını kapatamayan ya da yeniden başlatamayanlar vardır. Aslında bu işlemleri yapabilmek geçtiğimiz günlerde gelen iOS 11 güncellemesi ile birlikte çok basitleşti. Eğer sizinde güç tuşunuz çalışmıyorsa iOS 11'in sunduğu bu yenil...
Tango 1 Never Dies Ne Demektir ? Pek çok havacılık sitesinde ve havacılık savaş oyunlarında Türk üyeler gerek kullanıcı adlarında gerekse imzalarında Tango 1 Never Dies yazarlar.Peki nedir bu Tango 1 Never Dies ? Geçmiş yıllarda ABD'de düzenlenen Red Flag Tatbikatı'na Türkiye'den Kurt Filo katılıyor.Tatbikat 2 a...
Model European Union, Strazburg, 2014 Değerli arkadaşlar, Avrupa Birliği Komisyonu ve Parlamentosu desteğiyle 2007’den itibaren aralıksız olarak Bring Europeans Together Association (BETA) tarafından organize edilen “Model European Union (MEU), 2014”ün Avrupa çapındaki katılımcılarından biri de ben oldum. Program...

Yorumlar