Kiisel Site

Sayfamızın Alexa İstatistikleri 29 Ocak 2013

29 Ocak 2013 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 3.114 Görüntülenme

Alexa değeri siteler için önemli bir değerdir. Bir sitenin alexa değeri o site hakkında bize birçok bilgi verebilir. Mesela bir alışveriş sitesinden alışveriş yapacağız fakat sitenin güvenilir olup olmadığından emin değiliz. Hemen sitenin alexa değerini kontrol ederek bu alışveriş sitesinin güvenilirliği konusunda bilgi sahibi olabiliriz. Alexa değerinde bir sitenin dünya sıralaması, yayın yaptığı ülkedeki sıralaması ve o siteye kaç sitenin link verdiğini görebiliriz.

Bir sitenin alexa değeri sıfıra ne kadar yakınsa bu site o kadar çok ziyaret ediliyor demektir. Aynen yerel sıralamasında da sıralamanın küçüklüğü de o ülkede ne kadar çok ziyaret edildiğinin bir göstergesidir. “Sites linking in” bölümünde ise siteye kaç adet başka siteden link verildiğini başka bir mana ile o siteye kaç tane başka sitenin kefil olduğunu görebiliriz, aynı şekilde bu veri de bir sitenin güvenilirliği ve popülerliği konusunda bize bilgi verir. Bu tür başka kriterler de var bunlardan başka yazımda bahsedeceğim.

 

Gelelim derindefter.com un alexa istatiktiklerine,

Dünya Sıralaması      : 2,066,297

Türkiye Sıralaması   : 22,007

Sitemize Gelen Link : 9

 

Şu an için sitemizin alexa istatistikleri böyle, yani Türkiyenin en çok ziyaret edilen 22.007 nci sitesi konumundayız. Alexa değerimizde değişiklikler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

 

Son dakika düzenlemesi :  29 ocak 2013 (21.45)

Dünya Sıralaması : 2.027.575

Türkiye Sıralaması : 21.368

Etiketler :

Benzer Yazılar

Bizim gecemizi aydınlatacak güneşte hangi bilinmez tepelerin ardından doğar kim bilir? Sabırla beklediğimiz sevdalarımız, gelecek planlarımız, ideallerimiz ve varoluş gayemizin bizi içinde bulundurduğu vuslat ne zaman son bulur.. Sahi nedir sizin gaye-i hayaliniz? Ne için yaşıyorsunuz yahut? Ne için üzülüyor? N...
Derindefter.com sitesi olarak yayın hayatımıza başlamış bulunuyoruz. Sayfalarımız daima güncel ve özgün olarak siz değerli ziyaretçilerimizin hizmetinde olacaktır. Konularımıza öneri, eleştiri, şikayet ve teşekkürlerinizi yorum olarak eklerseniz seviniriz. Site yönetimi ile iletişim kurabilmek için şu anlık sadec...

Yorumlar