Kiisel Site

Subway Surfers Android Oyunu

24 Şubat 2013 | Yazar: Umut | 11 Yorum Yapılmış | 82.056 Görüntülenme

Subway-Surfers-oyunu

Son zamanlarda android markette ve app store da en popüler oyunlardan biri olan Subway Surfers‘ten bahsetmek istiyorum. App Store’ da incelemedim ama oyun Google Play’ de “Editörün Seçimi” listesinde yer almakta.. İşin özü kaliteli olmasa, Google Play in editörün seçimi bölümünde kesinlikle yer alamaz.

Oyunun hikayesi şöyle, kahramanımız bir grafitici, elinde sprey boyası sağa sola şekiller çizen, yazılar yazan bir genç. Yolu bugün tren istasyonuna düşüyor ve başlıyor vagonları boyamaya.. Bunu farkeden güvenlik görevliside köpeği ile başlıyor bu genci kovalamaya.. Bizde karakteri yönlendiriyoruz. Altınları toplayarak vagonlardan zıplayarak güvenlik görevlisi ve köpeğinden kaçıyoruz. Ara ara önümüze geçici süre ile ek özellikler kazandıran çizme, mıknatıs, x2 gibi paketler çıkıyor, bunları toplayarak yolumuza devam ediyoruz ve yapabileceğimiz en yüksek puanı yapmaya çalışıyoruz.

Altınları biriktirdikçe yani elimizde para oldukça oyunu geliştirebiliyoruz, kaykay değiştirme, karakter değiştirme, mıknatısın süresini uzatma gibi özellikleri altın karşılığında seviye seviye geliştirebiliyoruz. Oyunun bize sunduğu bu tarz geliştirme ve görevler oyundan hemen sıkılmamamıza neden oluyor, oynadıkça oynuyorsunuz, şu görevi de yapayım, şu özelliği de geliştireyim derken oyun uzun süre oynatıyor kendini.

Oyunun bir de görevler bölümü var. Oyunu açınca karşınıza ilk gelen ekranda sol üst köşede  “missions”  menüsüne girerek görevlerinizi görebilirsiniz. Bu görevleri tamamlayarak katsayınızı yükseltebilir ve oyunda daha yüksek puanlar elde edebilirsiniz. Katsayı dediğimiz şey, oyundayken sağ üstte yer alan x8, x13 gibi x li ifadedir. Mesela katsayımız x10 olsun ve belli bir yere kadar ilerleyince 35.000 puan yapıyorsak görevleri tamamlayıp katsayımızı x11 yapınca, aynı yere geldiğimizde 35.000 den daha fazla puan toplayabiliriz.

Havadan 5.000 altın kazanmak ister miyiz peki? Kim istemez ki dediğinizi duyar gibi oluyorum. Eğer oyuna facebook hesabınızı bağlarsanız, hem 5.000 hediye altın kazanıyorsunuz hem de facebook arkadaş listenizde olupta bu oyunu oynayan arkadaşlarınızın puanlarını görebiliyorsunuz ve kendinizi arkadaş listenizdekilerle kıyasıya bir yarış içinde buluyorsunuz 🙂

Oyunu oynayanların 2.000.000 puan yaptım, benim rekorum şu kadar dediklerine şahit olmuşsunuzdur. Peki bu adamlar bu puanları nasıl yapıyor? Bu oyunun bir hilesi mi var? Subway Surfers oyununun kesinlikle bir hilesi olmamakla birlikte 2 milyon ve daha yukarı puanlar yapmak aslında oldukça basit. Oyun ana ekranında sağ alt tarafta “shop” bölümüne girip 40-50 tane kaykay alın ve bu kaykayları kullanın hepsi bu.. çok yüksek puanlar yapmamanız içten bile değil.

Kaykayları kullanmak için oyundayken herhangi bir yerde hızlıca ekrana çift tıklayın ve kaykayı alın. Tabi bunun süresi var, süresini de takip edin altınızdaki kaykay bitince hemen yenisini alın. Kaykayınız altınızdayken bir yere çarpsanız bile ölmüyor, oyuna yeniden başlamak zorunda kalmıyorsunuz. 2 kaykay kullanımı arasında çok kısa bir süre var bu süreyede dikkat edin. Yani bir kaykayın süresi bitince hemen diğer kaykayı alamıyorsunuz, kısa bir süre geçince diğer kaykayı alabiliyorsunuz.

Görevlerden bahsetmiştik, geçemediğiniz ya da benim gibi zayıf ingilizceniz yüzünden görevin ne olduğunu anlamıyorsanız ya bir bilenden yardım alın görevin ne olduğunu öğrenip, azimle görevi yapmaya çalışın ya da “shop”a girip para karşılığı  yapamadığınız görevi geçin..

Kartal78 rumuzlu yorum bırakan ziyaretçimizin verdiği bilgilere göre appup.com dan app center yüklemesi yapıp üye olunca bu ve bunun gibi birçok android oyunu bilgisayarımızda da oynayabiliyoruz..

Oyun hakkında merak ettiklerinizi ve puan rekorlarınızı yorum bırakarak bizlerle paylaşabilirsiniz.. Tüm subway surf oyuncularına yüksek puanlar dileklerimle..

Benzer Yazılar

Çin'in Şanghay Menkul Kıymetler Borsası Türkiye saati ile 04:30'da açılır ve saat 11:00'da kapanır. Japonya'nın Tokyo Menkul Kıymetler Borsası Türkiye saati ile saat 04:00'da açılıyor ve saat 10:00'da kapanıyor. Avustralya 03:00 - 09:00 Hong Kong 04:30 - 11:00 London Int. Fin. Futures and Options Ex. / LI...
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), kara yolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortasında tavan fiyat uygulamasına ilişkin kararını verdi. Kurum tarafından hazırlanan genelge, sigortacılık sektörüne iletildi. Buna göre, kurul kararıyla, sigortalılar açısından priml...
2. el araç satın alırken uygulanması gereken çok çok çok fazla detay vardır. Bunların neler olduğuna ara ara yer veriyoruz. Bu kez ana hatları ile bu konuya değişeceğiz. Ana hatları olarak ele aldığımızda Birinci kuralımız; 5064’e mesaj çekeceğiz aracın şase numarasını; ‘Hasar S şasi numarası’ yazacağ...

Yorumlar

 1. Mustafa dedi ki:

  Subway Surfers’in Symbian işetim sistemine uygun versiyonu var mı? Bende Symbian işletim sistemli Nokia C6-01 var.

  • Umut dedi ki:

   Mustafa merhaba,

   zaten symbian için bu oyunun olmadığını biliyordum. İnternette biraz daha araştırdım fakat oyunun symbian versiyonunu bulamadım..

 2. kartal78 dedi ki:

  Pc versiyonu yok demişsiniz yanlış ben pc de oynuoyorum ve bunun için Appup indirmeleri ve kaydolmaları yeterli burada çeşitli android oyunlar indirmeleri mümkün 🙂

 3. tugce dedi ki:

  oyunda puan kazanıyorum fakat yukselmıyo neden

  • Umut dedi ki:

   tugce, merhaba. oyunda bence görevleri yapmadığın için puanın yükselmiyor. Missions bölümünde yer alan görevleri yap. Katsayını artır daha fazla puan alacaksın.

 4. Tuğçe dedi ki:

  Görevleri tamamalıyorum ama x30’dan sonra artmamaya başladı. Görev kısmına baktığımda 38’i gösteriyor; ancak oyun esnasında x30 puan veriyor 🙁 Maksimum *30 mu oluyor?=

 5. agaletog dedi ki:

  beyler shopdan 250 yada 1000 lik roket alın roketi kullandoktan sonra sürekli spaceye basın sınsuz puan yapın

 6. Hangah dedi ki:

  Oyun bir süre sonra monotonlaşmaya başlıyor. Tüm geliştirmeleri yaparak belirli bir skora ulaştım, bazı karakterleri satın aldım, 205. göreve geldim ama görevlerde bir değişiklik yok. Hep aynı görevler aynı yollar… Benim merak ettiğim oyunda maksimum kaç görev var?

 7. fatıma dedi ki:

  ay şaka şaka dermiiişim