Kiisel Site

T.C İbaresi Kalkıyor mu?

7 Nisan 2013 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 3.271 Görüntülenme

Bir yaygara koparıldı “vay efendim t.c kısaltması kamuda artık kullanılmayacak” şeklinde. Halk hemen tepki göstermeye başladı, yok ülke elden gidiyor, t.c nasıl kalkar şeklinde..

Ana bilgiyi hemen verelim ve detaylara geçelim. T.C kısaltmasının artık kullanılmayacağı şeklindeki haberler ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Dönen olayın perde arkasında “inci sözlük” var.

Malumunuz daha önce nice ziyaret ve taktiklerle gündeme oturmuşlardı, Okan Bayülgen’in programına yaptıkları ziyaret, Facebook çeviri uygulamasını “oylama” yöntemi ile ele geçirme gibi..

Şimdi bu işi gücü gereksiz faaliyetlerde bulunmak olan “yazarcık” sürüsü, ortaya böyle bir yalan atarak milleti facebook üzerinden galeyana getirmeye çalıştılar, nitekim başarılı da oldular. Benim arkadaş listemde en az 50 profil isminin başına T.C ekledi.

Adamların elinde binlerce fake hesap bulunuyor, binlerce beğenili sayfaları var ve konuda halkın titiz olduğu konulardan biri olunca çabucacık dağıldı ve duyuldu. Adamın arkadaşı isminin başına T.C ekledi, arkadaşı hemen sordu “ya hayırdır neden isminde değişiklik yaptın” O’ da cevap veriyor tabi şu şu nedenden dolayı “ülke elden gidiyor, baksana t.c kaldırılıyormuş bende tepki olarak ismimin önüne t.c koydum.” Tabi bunu duyan arkadaşı da hemen ismini değiştiriyor, olay bu şekilde dalga dalga yayılıyor.

Olayı özetledik detaylar hakkında da bilgi verdik bir de belgeleyelim tam olsun. Belgemiz inci sözlük sayfalarından alıntı bir ekran görüntüsü, çıbanın başı bu resimde. Yani isim önüne t.c koyma vakasının fitili bu ekran görüntüsünü verdiğim sayfada ateşlenmiş..

Ekran görüntüsünü açık açık resmin kendisini vererek yayınlamak isterdim ama malum inci sözlükten bahsediyoruz. Yazar isimlerinden konu içeriğine kadar ağır küfürlerle dolu. Bu yüzden resme sadece link vermekle yetiniyorum.

İşte T.c olayının perde arkası; Klik

Benzer Yazılar

Apple ürünlerinden iphone ve ipad kullanıcısı olup ta güç butonu çalışmayan ve cihazını kapatamayan ya da yeniden başlatamayanlar vardır. Aslında bu işlemleri yapabilmek geçtiğimiz günlerde gelen iOS 11 güncellemesi ile birlikte çok basitleşti. Eğer sizinde güç tuşunuz çalışmıyorsa iOS 11'in sunduğu bu yenil...
Twitter önceden sadece 140 karakter twit atmaya izin veriyordu, artık kullanıcılar 280 karaktere kadar twit atabiliyorlar. Yalnız bunu yapabilmek için (en azından şimdilik) küçük bir işlem yapılması gerekiyor. Aşağıda bahsedeceğim ufak işlemi yaptıktan sonra sizde 280 karakter içeren twitler atabileceksiniz. Aşa...
Merhaba Arkadaşlar, Bu yazımızda sizlere Payza hesabınızı nasıl doğrulayacağınızdan bahsedeceğim. Öncelikle adını ilk kez duyanlar için Payza'nın ne olduğunu açıklayım. Payza; Ülkemizde paypal deaktif olmasından sonra sıklıkla kullanılan bir ödeme yöntemidir, online hesaptır. İnsanlar çok basit bir ...

Yorumlar