Kiisel Site

T.C İbaresi Kalkıyor mu?

7 Nisan 2013 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 3.932 Görüntülenme

Bir yaygara koparıldı “vay efendim t.c kısaltması kamuda artık kullanılmayacak” şeklinde. Halk hemen tepki göstermeye başladı, yok ülke elden gidiyor, t.c nasıl kalkar şeklinde..

Ana bilgiyi hemen verelim ve detaylara geçelim. T.C kısaltmasının artık kullanılmayacağı şeklindeki haberler ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Dönen olayın perde arkasında “inci sözlük” var.

Malumunuz daha önce nice ziyaret ve taktiklerle gündeme oturmuşlardı, Okan Bayülgen’in programına yaptıkları ziyaret, Facebook çeviri uygulamasını “oylama” yöntemi ile ele geçirme gibi..

Şimdi bu işi gücü gereksiz faaliyetlerde bulunmak olan “yazarcık” sürüsü, ortaya böyle bir yalan atarak milleti facebook üzerinden galeyana getirmeye çalıştılar, nitekim başarılı da oldular. Benim arkadaş listemde en az 50 profil isminin başına T.C ekledi.

Adamların elinde binlerce fake hesap bulunuyor, binlerce beğenili sayfaları var ve konuda halkın titiz olduğu konulardan biri olunca çabucacık dağıldı ve duyuldu. Adamın arkadaşı isminin başına T.C ekledi, arkadaşı hemen sordu “ya hayırdır neden isminde değişiklik yaptın” O’ da cevap veriyor tabi şu şu nedenden dolayı “ülke elden gidiyor, baksana t.c kaldırılıyormuş bende tepki olarak ismimin önüne t.c koydum.” Tabi bunu duyan arkadaşı da hemen ismini değiştiriyor, olay bu şekilde dalga dalga yayılıyor.

Olayı özetledik detaylar hakkında da bilgi verdik bir de belgeleyelim tam olsun. Belgemiz inci sözlük sayfalarından alıntı bir ekran görüntüsü, çıbanın başı bu resimde. Yani isim önüne t.c koyma vakasının fitili bu ekran görüntüsünü verdiğim sayfada ateşlenmiş..

Ekran görüntüsünü açık açık resmin kendisini vererek yayınlamak isterdim ama malum inci sözlükten bahsediyoruz. Yazar isimlerinden konu içeriğine kadar ağır küfürlerle dolu. Bu yüzden resme sadece link vermekle yetiniyorum.

İşte T.c olayının perde arkası; Klik

Benzer Yazılar

Bir insanın "senha" kelimesini şifre olarak kullandığını bilmek garip değil mi? Evet garip ama birçok yabancı dilde bu kelime "şifre" anlamına geliyormuş. Konu kolay tahmin edilebilen şifreler olunca dolayısı ile senha kelimesi de bu konuda başı çekenlerden oluveriyor. Yapılan bir araştırmaya göre en çok kul...
whatsapp logosu
İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte, insanoğlu gün geçtikçe bu nimeti kullanma konusunda her geçen gün ustalaşıyor. Mesela whatsapp grupları olumlu yönde kullanıldığı takdirde "hayat kurtaran" sıfatını fazlasıyla hakediyor. Mesela birazdan linkini paylaşacağımız whatsapp grubu için konuşalım; mesela y...
Apple ürünlerinden iphone ve ipad kullanıcısı olup ta güç butonu çalışmayan ve cihazını kapatamayan ya da yeniden başlatamayanlar vardır. Aslında bu işlemleri yapabilmek geçtiğimiz günlerde gelen iOS 11 güncellemesi ile birlikte çok basitleşti. Eğer sizinde güç tuşunuz çalışmıyorsa iOS 11'in sunduğu bu yenil...

Yorumlar