Kiisel Site

Tivibu Ev Yorumları, Başvuru ve İptal Ettirme

13 Mayıs 2013 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 9.505 Görüntülenme

Tivibuu tivibuuuu dediler alalım dedik aldık. Müşteri hizmetlerini( 444 0 375) aradım ve tivibu ev kullanıcısı olmak istediğimi söyledim. Kaydımı aldılar ve hattımın tivibu ya uygun olup olmadığını test ettikten sonra döneceklerini söylediler. Kısa süre sonra döndüler ve bir takım onaylar aldıktan sonra görüşmeyi sonlandırdık.

Birkaç gün sonra kurulumu gerçekleştirecek olan servis tarafından arandım ve telefonda randevulaştık. Randevu günü ve saatinden servis elemanı arkadaş geldi, ayakkabısını çıkardıktan sonra galoş giyerek içeri girdi. Kendisine galoş giymesine gerek olmadığını söylememe rağmen, yine de galoş giymeyi tercih etti. Gayet kibar, ilgili ve bilgili bir şekilde, her türlü müşteri memnuniyeti kurallarını uygulayarak kurulumu yaptı. Kurulum sonunda kendi telefonundan bir ttnet görevlisi ile telefonda görüştürdü beni. Yapılan işlemi puanladım ve memnuniyetimi dile getirdim.

Unutmadan ekleyeyim, ücretsiz kurulum sözü aldığım halde ilk faturama 40 tl gibi bir kurulum ücreti yansıttılar. Kurulum ücreti dışında son model Airties modem ve tivibu kutusu için ayrıca bir ücret ödemedim.

Artık televizyonumun yanında bir de tivibu kutusu bulunuyordu, bir sürü kanal beni bekliyordu. İlk başlarda gayet memnun olduğum tivibunun internet hızımı yavaşlattığını farkettim. Youtube, facebook gibi sitelerin videoları yüklenmek bilmiyordu.

Yine ilk başlarda hiç karşılaşmadığım şekilde hata kodları almaya başladım, yok bu kanala aboneliğiniz bulunmamaktadır, yok hata kodu 001 bilmem ne.. Bir arada sistemin kumandaya çok geç tepki vermesi problemi yaşadım, bu geçici bir problemdi ama yine de insanın canı sıkılıyor.

Bugün kararımı netleştirdim ve 444 0 375 Ttnet müşteri hizmetlerini aradım. Tivibudan memnun olmadığımı sorunlar yaşadığımı aktardım. Telefondaki görevli ise yaşadığım sorunların giderilebileceğini, dilersem ücretsiz servis yollayabileceklerini söyledi ama ben kararımı çoktan vermiştim. Bu arada hattımda bir kaç güncelleme yapacağını bu esnada yayının durabileceğini söyledi, bende yayının zaten olmadığını ekranda 001 kodlu hata mesajının olduğunu söyledim.

Tivibu Ev ürününü kapatmak istediğim zaman sürecin nasıl işlediğini sordum, ön başvuru alabileceklerini söyledi. Tamam dedim kararım kesin, kapatma işlemi için başvuruda bulunmak istiyorum dedim. Bu sefer ilgili birime aktardığını ve iyi günler dileklerini iletti. İlk görevlinin aktardığı ilgili birim personeli kaydımı aldı. Neden kapattırmak istediğimi sordu ona da aynı şekilde aldığım hata mesajlarını ve internet hızımın yavaşladığını söyledim.

Artık kapatma işlemi için ön kayıt tamamdı. Sırada 10 gün içinde tivibu kurulumunda gelen kablo, modem ve kutuyu ttnet bayisi ya da müdürlüğü gibi bir birime iade etmek vardı. 10 gün içinde tivibu kurulumunda gelen parçaları iade ettikten sonra kapatma işlemim tamamlanacak. Bende her ihtimale karşı iade olayından sonra da müşteri hizmetlerini arayarak bir teyid almayı düşünüyorum.

Şu an tivibu kutu ve airties modemi kutularına bütün aparatları ile koydum yarın bir ttnet bayisine iade edeceğim.

Benzer Yazılar

Apple tarafından yeni tanıtılan Airpods Max adlı ürünü uzunca bir süre dinleme fırsatı olan bir kullanıcının düşüncelerini, bu ürünü almaya niyetlenen ya da sadece ürünü merak eden kişilere bir rehber olması açısından yayınlamaya değer bulduk buyrun; Düşüncelerim;1- Fiyat Pahalı. Amerika için bile...
Bir insanın "senha" kelimesini şifre olarak kullandığını bilmek garip değil mi? Evet garip ama birçok yabancı dilde bu kelime "şifre" anlamına geliyormuş. Konu kolay tahmin edilebilen şifreler olunca dolayısı ile senha kelimesi de bu konuda başı çekenlerden oluveriyor. Yapılan bir araştırmaya göre en çok kul...
whatsapp logosu
İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte, insanoğlu gün geçtikçe bu nimeti kullanma konusunda her geçen gün ustalaşıyor. Mesela whatsapp grupları olumlu yönde kullanıldığı takdirde "hayat kurtaran" sıfatını fazlasıyla hakediyor. Mesela birazdan linkini paylaşacağımız whatsapp grubu için konuşalım; mesela y...

Yorumlar