Kiisel Site

Uyku Düzenim Bozuldu

11 Ocak 2013 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 3.545 Görüntülenme

esneyen kadın     Ben uzunca bir süredir 00.00 da yatağa giren ve 07.00 da uyanan biriydim.Ne olduysa çalışma hayatımda meydana gelen değişimden sonra oldu. Geçici olarak sabah işe gitme zorunluluğum ortadan kalktığı için sabahları 7 de değilde 9 da 10 da uyanmaya başladım. Üzerine bir de sigarayı bırakma girişimim için aldığım zyban adlı ilacın uykusuzluk yapan yan etkisini de ekleyince bende uyku düzeni diye bir şey kalmadı.

Sabahları 9 da 10 da uyanmalarım gitgide sarkmaya başladı. 11, 12 derken iyice öğleden sonra uyanmaya başladım. Geç uyanmak bir anlamda da uykuyu bastıra bastıra iyice almaktı benim için. Bu kadar dolu dolu uyuyunca geceleri yatma vaktimde sabahın ilk ışıklarına kaymaya başladı. Sabaha doğru kayan uyuma saatim kalkış saatimi de akşama doğru kaydırıyordu.

Nitekim bugün olanlar oldu, yatma ve kalkma konusunda uzun süredir kıramadığım bir rekora imza attım; Yatma saati: 06.00 kalkma saati: 15:00! Öğlen 3′ te uyanır mı bir adam yahu? Demek ki uyanırmış, iş güç olmayınca ne yapacağını şaşırıyor insan.

Dün kuzenlerle Google+ üzerinden hangouta başladık, akşamın ilk saatlerinde başladığımız görüşmemiz 05:30 a kadar sürdü. Bir süre sohbet muhabbet, çok seyrekte olsa oluşan kısa sessizlikler derken oyun oynamaya karar verdik. Oyunun ismini şuan hatırlayamadım. World lü falan birşeydi, google dan arayıp oyunun ismini bulamaya da üşeniyorum şuan 🙂 Belki bilirsiniz böyle dünya haritası üzerinde asker yerleştirmeli, fethetmeli, savaşmalı bir oyun. Çok basit bir arayüzü var ama oyuna devam ettikçe sarıyor insanı. Belki kazanma arzusundan dolayı belki kaybetme korkusundan dolayı belki de sevdiklerinle beraber bir şey yapmanın getirdiği mutluluk..

Saat 05:30 u gösterdiğinde oyun bitmiş, ben oyunu ve uyku düzenimi kaybetmiş, yarın sınavı olan kuzenimin biri uykusuzluğu kazanmış, diğer kuzenim ise zaten uyku ve uykusuzluğu zerre kadar sorun eden bir tip değil  O da sen son kahvaltıya oturmaya niyetleniyordu.  06:00 a doğru da yatağa girdim. Ve uyku düzenim kayboldu..

Etiketler : ,

Benzer Yazılar

Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar isimli cep telefonu aplikasyonu üzerinden kodu alma özelliğini aktif hale getirdi.Maske Kodu Almak için android ya da ios telefonunuzdan duruma göre play store ya da appstore'a giriş yapın, arama kısmına "hayat eve sığar" yazın ve adı geçen programın son sürümünü indirin. Mask...
covid19
Gün gün karşılaşılması muhtemel belirtileri aşağıda sıralıyoruz; 1-3. gün: Soğuk algınlığı ve gribe benzeyen belirtiler ortaya çıkar. Hafif ateş ve boğaz ağrısı görülebilir. Bağışıklık zayıfsa mide bulantısı ve ishal görülebilir. 4. gün: Boğaz ağrısı şiddetlenir. Ses boğukla...
covid19
Türkiye'de tarihlere göre Corona Virüs vaka ve yaşanan ölümlerin toplam sayısı aşağıdaki gibidir. 16 Mart — 47 17Mart — 98 — 1 Ölüm 18 Mart — 191 — 2 Ölüm 19 Mart — 359 — 4 Ölüm 20 Mart — 670 — 9 Ölüm 21 Mart — 947 — 21 Ölüm 22 Mart — 1236 — 30 Ölüm 23 Mart ...

Yorumlar