Kiisel Site

Web Sitesine Erişim Sorunu

15 Ağustos 2014 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 3.697 Görüntülenme

Biz bu erişim sorunu ile alakalı sizi rahatsız ediyoruz. 3 gündür uğraşıyoruz fakat hala yol katedebilmiş değiliz. Şimdi sistemimizi size anlatarak sizden yardım talep ediyorum.

Biz bir haber sitesiyiz, Ajansdan gelen haberlerle, siteye yüklenen haberleri tek sayfa’da değil’de iki sayfada yaptırıyoruz. Daha açık anlatıma gelince,

Öncelikle 1. sayfa ajanstan gelen haberleri localhost’taki db’ye kaydediyor. Aynı zamanda resimleride hostinge kaydediyor.

2. sayfa ise localhosttaki db yi 2 dk da bir kontrol edip yeni alınan haberleri hosting’de ki db’ye kaydediyor. Bu 2dk’lık zaman aralığında en fazla aynı anda 3-5 haber kayıt ediyor.

Resimlerin yüklendiği hosting ile sitenin barındığı hostingi ayırdık ikiside birbirinden bağımsız yerdeler.

Yalnız bu ayırma işlemide bizim erişim sorunumuzu malesef çözmedi ben bu sayfaları açsam’da kapasamda site 5-8 dk aralıklarla sürekli kilitleniyor.

Bunun sebebi sizce ne olabilir ?

Kullandığımız veritabanı Mysql, yazılımlarda herhangi bir açık set bulunmamakta bunu defalarca kontrol ettik. Yazılım dili asp ve hosting windows tabanlı.

Son 3-4 gündür bu problemi yaşıyoruz. Bu bir anda bela oluverdi başımıza. Lütfen bu konuda bize yol gösterici olun. Hostinge daha önce bu konudan bahsettiğimde pool logları belirli aralıklarda doluyor demişti. Biz ilk başta bu ajanslardan gelen haberlerin kaydolduğu sayfalardan şüphelendik ama malesef dediğim gibi bu sorun artık yukarıda anlattığım yeni düzenlemelere rağmen yine devam ediyor.

Bu 5-8 dk dediğim aralıklar özellikle gündüz vakti 1-3 dk’ya kadar iniyor o aralar sitenin en çok haber girildiği zaman aralıkları ve ziyaretçi sayımızın en yoğun olduğu vakitler.

Botlar’dan iyice şüphelenmeye başladık gerekli ayarlamaları robots.txt’de uyarladım yalnız eksik yada hatalı yapma ihtimalime karşı ben size aşağıda robot.txt’yi yazayım, siz editlemem gereken ya da extra uygulamam gereken methodları bana bildirebilir misiniz ?

Yazılım konusunda desteklerinize ihtiyacım var bu tip durumlara karşı uygulanan standart ve extra yapılması daha iyi olacak methodları bana iletirseniz sevinirim.

Etiketler :

Benzer Yazılar

Bir insanın "senha" kelimesini şifre olarak kullandığını bilmek garip değil mi? Evet garip ama birçok yabancı dilde bu kelime "şifre" anlamına geliyormuş. Konu kolay tahmin edilebilen şifreler olunca dolayısı ile senha kelimesi de bu konuda başı çekenlerden oluveriyor. Yapılan bir araştırmaya göre en çok kul...
whatsapp logosu
İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte, insanoğlu gün geçtikçe bu nimeti kullanma konusunda her geçen gün ustalaşıyor. Mesela whatsapp grupları olumlu yönde kullanıldığı takdirde "hayat kurtaran" sıfatını fazlasıyla hakediyor. Mesela birazdan linkini paylaşacağımız whatsapp grubu için konuşalım; mesela y...
Twitter önceden sadece 140 karakter twit atmaya izin veriyordu, artık kullanıcılar 280 karaktere kadar twit atabiliyorlar. Yalnız bunu yapabilmek için (en azından şimdilik) küçük bir işlem yapılması gerekiyor. Aşağıda bahsedeceğim ufak işlemi yaptıktan sonra sizde 280 karakter içeren twitler atabileceksiniz. Aşa...

Yorumlar