Kiisel Site

Whatsapp Artık Bedava

21 Ocak 2016 | Yazar: Umut | Henüz yorum yapılmamış | 5.729 Görüntülenme

Akıllı telefonu olup ta whatsapp aplikasyonunu kullanmayan yoktur demeyeceğim, elinde son model telefon olan biri whatsapp kullanacak diye bir kural yok. Nice insanlar var ki internet paketi olmayan tarifeler kullanan, evinde ya da işyerinde wifi bağlantısı bulunmayan.. Tüm olumsuzluklara rağmen whatsapp kullanımının aşırı yaygın olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Dünya üzerinde tamı tamına 700.000.000 whatsapp kullanıcısı var. Bu sayının her geçen gün daha da arttığını düşünürsek, whatsapp uygulamasının popüleritesi hakkında bir fikir sahibi olmuş oluruz.

Whatsapp, viber, wechat gibi uygulamaların yavaş yavaş popüler olmaya başladığı dönemde elimde bir iphone 3g vardı. Telefonuma viber uygulamasını ücretsiz olarak yükledim. Whatsapp o zamanda daha yaygındı arkadaşlarım arasında fakat ben appstore dan ücretli bir uygulama edinmemek için whatsapp ı yüklememiştim. O zamanlar bile benden yaklaşık 2 TL gibi bir rakam isteniyordu.

Daha da ilerleyen süreçte millet bir telefonda 2 mesajlaşma uygulaması olmaz diyerekten viberi silip whatsapp kullanımına yöneldiği için ve çevremden soyutlanmamak adına paraya kıydım ve whatsapp satın aldım. 1 yıl sonrasında whatsap a girmek istediğimde benden hizmet süremin dolduğunu ve tekrardan ödeme yapmam gerektiğini gösteren bir ekranla karşılaştım ve yine paraya kıydım, hizmet süremi uzatmıştım. Eminim yukarı da bahsettiğimiz dünya üzerinde ki 700 milyon whatsapp kullanıcısının büyük bir bölümü de nice ödemeler yapmıştır.

Bugün sitelere düşen haberlere göre de whatsapp artık bedava! Benim de haberim olur olmaz açtım telefonda whatsapp uygulamasını ve uygulamanın gerçekten de ücretsiz olduğunu gördüm.

Whatsapp artan rakiplerini göz önüne aldığında ve rakiplerin ücretsiz olduğunu da dikkate aldığında bu hamleyi yapmak zorundaydı ve doğru olanı yaptı. Çünkü Google Play veya AppStore hesabına kredi kartı ekleyemeyen, kredi kartı olmayan, yaş nedeni ile kredi kartı alamayan, sicil bozukluğu nedeni ile kredi kartı alamayan, anne babasını ikna edip kredi kartı ile uygulamaya para veremeyen insanları ve benzerlerini göz önüne aldığımızda hizmet süresi dolunca whatsapp ı silen ve wechat, viber, line gibi alternatiflere yönelen çok kullanıcı olduğunu tahmin ediyorum.

Whatsapp artık ömür boyu ücretsiz olduğuna göre, artık whatsapp ın rakipleri düşünsün diyorum. Bizlere de keyifli kullanmalar ve güzel haberler almak, vermek temennisi ile yazımı burada sonlandırıyorum. Hayırlı olsun.

Benzer Yazılar

Akıllı telefon piyasasının en önde gelen 2 markasından biri Apple diğeri ise Samsung. Samsung'un Note serisi ise bu markanın en iddialı serisi. Daha önce piyasaya sürülen Note 6,7 ve 8 gibi modelleri kullanan kullanıcılardan oldukça olumlu geri dönüşler alındığı biliniyor. Akıllı bir telefona iyi paralar vererek ge...
Ben de uzun yıllar Samsung kullandım ama o arayüzü yok mu bezdirdi beni.. İşim icabı çift hat kullanıyorum, diğer hattımda Zenfone 3 var o da canavar gibi telefon. İki telefon taşımayayım diye çift hatlı telefon arayışına girince Xioami Mi 6 ya baktım, yakından epey de inceledim evet üst segment ve ucuz ancak Del...
Apple ürünlerinden iphone ve ipad kullanıcısı olup ta güç butonu çalışmayan ve cihazını kapatamayan ya da yeniden başlatamayanlar vardır. Aslında bu işlemleri yapabilmek geçtiğimiz günlerde gelen iOS 11 güncellemesi ile birlikte çok basitleşti. Eğer sizinde güç tuşunuz çalışmıyorsa iOS 11'in sunduğu bu yenil...

Yorumlar